2. trénink: Bottas znovu na čele, Ferrari přeskočilo Red Bull

Prozatímnímu dění na Silverstonu kraluje Valtteri Bottas, který si stejně jako v prvním volném tréninku připsal nejrychlejší čas. Max Verstappen nadělil Danielu Ricciardovi půl sekundy. Oba ale skončili až za Ferrari.

1 Štítky: GP Velké Británie výsledky Zveřejněno 14. 07 2017 — Josef Nekvinda

I odpoledne na Silverstonu diktoval tempo Mercedes. Ten ke svým jízdám vyrazil s mírným zpožděním, nicméně okamžitě zajížděl nejrychlejší časy. Navíc po půlhodině nasadilo trio Mercedes, Ferrari a Red Bull super-měkkou sadu a došlo tak na první přímé srovnání. Po úvodních pokusech na této sadě se na špici objevil Valtteri Bottas, a i když byl Lewis Hamilton v úvodních dvou sektorech dráhy rychlejší, v tom posledním udělal chybu v zatáčce Chapel a spadl tak až za Fina.

To duo Ferrari, stejně jako v prvním volném tréninku, tempu úřadující mistrovské stáje nestačilo, avšak oproti tomu se rychlostně dostalo před oba jezdce Red Bullu. Velmi pozoruhodně nicméně vypadá časový odstup mezi Maxem Verstappenem a Danielem Ricciardem. Nizozemec svému kolegovi na totožné sadě pneumatik nadělil téměř půl sekundy. Verstappen se také později málem srazil v nájezdu do prostoru cílové rovinky s Felipem Massou, a incidentu věnovalo pozornost i vedení závodu.

Pořadí na špici určené první polovinou tréninku už se později neměnilo, neboť poté se jezdci vrhli na simulaci závodního režimu. Podobně se pak jako v dopolední části do první desítky dostal Fernando Alonso na mclarenu. Problémy pilotům i odpoledne činila obzvláště zatáčka Beckett. Mimo dráhu se zde dostal Grosjean, Sainz nebo Räikkönen.

Výsledky 2. tréninku na GP Velké Británie: 

Diskuse k článku

Napsat komentář