Red Bull v Mexiku favoritem? Kdepak. Mercedes spoléhá na inovovaný motor

Valtteri Bottas se domnívá, že Mercedes bude schopen podat v Mexiku lepší výkon než v posledních letech. Pomoci má optimalizovaná pohonná jednotka.

Štítky: Mercedes Pohonné jednotky Valtteri Bottas Zveřejněno 4. 11 2021 — Lukáš Štěrovský

„O Mexiku víme, že je pro nás obvykle trochu slabinou. Mám pocit, že za to může hlavně pohonná jednotka a vyšší nadmořská výška,“ přiznává Fin.

Okruh Autódromo Hermanos Rodríguez se nachází ve výšce 2 tisíc metrů nad mořem. Vzduch je tam o 25 % méně hustý, což snižuje výkon pohonných jednotek. To v minulosti nahrávalo zejména Red Bullu, který vyhrál v letech 2017, 2018 a v roce 2019 byl před penalizací na pole position.

„Myslím, že jsme dokázali motor na tyto podmínky dobře optimalizovat, takže bychom na tom měli být lépe,“ dodává Valtteri Bottas. „Přesto je podle nás Red Bull papírově opravdu silný. Snažili jsme se ale připravit se na základě minulých let co nejlépe. Nebude to snadné, ale to v F1 není nikdy.“

Podobně se vyjádřil také šéf Stříbrných šípů Toto Wolff. „Mexiko bylo tratí, která pro nás byla obtížná. V letošní sezoně může být vše jinak. Už několikrát jsme viděli, že tam, kde býval Red Bull silný, je tomu jinak a naopak. Situace se mění závod od závodu.“