Red Bull si zase utahuje ze šéfa Mercedesu: Takový tlak ještě nezažil

Christian Horner, lodivod týmu Red Bull, se opřel do svého soka z Mercedesu. Podle něj je Toto Wolff vlivem těsného boje o titul pod dosud nepoznaným tlakem.

Štítky: Christian Horner Mercedes Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 22. 10 2021 — Lukáš Štěrovský

Zatímco v Poháru konstruktérů má Mercedes na Red Bull náskok 36 bodů, v pořadí jezdců ztrácí Lewis Hamilton na Maxe Verstappena šest bodů. Vyostřený souboj si podle Hornera vybírá největší daň na Totu Wolffovi.

„Odvedl obrovský kus práce při řízení týmu a udržování jeho výkonnosti. Nikdy nezažil nic jiného než vítězství, takže teď poznává jiný druh tlaku, a to je těžké,“ uvažuje Horner, který se vyjádřil i na téma toho, jak oba rozdílně vedou své týmy.

„Nemám s Totem žádný problém, ale jsme velmi rozdílní lidé. Mám tendenci být zcela přímý a docela přímočarý, tak jsem vždycky fungoval. On funguje jiným způsobem, ale mám velký respekt k tomu, co dokázal,“ vzkazuje svému sokovi.

Britský upgrade Mercedesu, který může rozhodnout letošní titul

Horner je oproti Wolffovi ve výhodě, v letech 2010 a 2012 byl Red Bull v těsném souboji o titul, který vyhrál. Sám lodivod rakouské stáje ale uznává, že doba se během let výrazně změnila.

„Ve srovnání s našimi mistrovskými roky, kdy jsme soupeřili s Ferrari a McLarenem, to je nyní úplně jiné. V zákulisí se toho děje mnohem více, neustále probíhá kampaň a FIA na základě stížností stájí pečlivě kontroluje všechny vozy.

Musíte se bránit, pokud se stanete terčem útoků, jako se to letos stalo nám. Ať už šlo o naši aerodynamiku, zastávky v boxech nebo cokoliv dalšího,“ popisuje Christian Horner.