Přivedl Wolffa do F1. Nyní varuje Vettela, že jeho spojení se Strollem je pro něj nebezpečné

„Velmi nebezpečné.“ Takové může být působení v Aston Martinu podle bývalého týmového šéfa Colina Kollese pro Sebastiana Vettela. A to především kvůli vlastníkovi stáje Lawrenci Strollovi, který má velmi blízko k lodivodu Stříbrných šípů Totu Wolffovi.

Štítky: Aston Martin Colin Kolles Sebastian Vettel Zveřejněno 22. 10 2021 — Lukáš Štěrovský

Kolles v minulosti šéfoval několika týmům – včetně Jordanu, tedy pozdějšímu Midlandu a Force Indii či HRT nebo Caterhamu. Proto má dobré povědomí o zákulisí formule 1, na jehož základu varuje Sebastiana Vettela.

„Jsem toho názoru, že kombinace Lawrence Strolla a Tota Wolffa je pro něj velmi nebezpečná. V pozadí hraje roli mnoho faktorů,“ dodal neurčitě, aniž by detailně možnou hrozbu vysvětlil.

3/5 Smutné osudy: Příběh Campos

Mezi šéfem týmu Mercedes a spoluvlastníkem Aston Martinu přitom existuje úzký pracovní vztah: Wolff měl totiž nedávno koupit podíl v této britské automobilce.

„Ne nadarmo bývá Wolff nazýván Strollovým voříškem. To není můj citát, ale říkal to bývalý šéf F1 Bernie Ecclestone,“ rýpl si dále Kolles. „Wolff byl můj obchodní partner, já ho přivedl do formule 1, i když to lidé nechtějí slyšet,“ vysvětluje.

Podle Kollese navíc Wolff neměl velký vliv na úspěchu Mercedesu, když jej v roce 2013 převzal. „Všechno vytvořil bývalý šéf Ross Brawn,“ má jasno rumunský rodák.