Red Bull může díky Hondě testovat na hranici možností. To s Renaultem nešlo

Max Verstappen přiznal, že přechod k novému dodavateli pohonné jednotky dovolil Red Bullu více testovat spolehlivost monopostu.

Štítky: Honda Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 11. 08 2019 — Lukáš Podstata

Rakouská stáj přešla k Hondě před letošní sezonou. Dříve byly monoposty se znakem býka poháněny motory od Renaultu a nutno dodat, že po úspěších z let 2010-2013 se v hybridní éře stáj potýkala s velkou nespolehlivostí.

V této sezoně ale přišla změna, díky které si Max Verstappen mohl připsat již dvě vítězství ve velkých cenách. Motory Honda jsou také zároveň velice spolehlivé. 21letý pilot přiznal, že změna dodavatele měla pro Red Bull kladný dopad. „Ano, minulý rok jsme měli hodně mechanických závad na voze, ale také nás trápily problémy s pohonnou jednotkou. Ty vyvstaly především kvůli tomu, že jsme motory nemohli testovat až za jejich maximum.

Na rozdíl od Renaultu, Honda tráví spoustu času s testováním a díky tomu můžeme zjistit limity našeho vozu. To jsme předtím nikdy nemohli. Netušili jsme, zda je auto dostatečně spolehlivé, nebo ne. Zjistili jsme to, až když jsme museli odstoupit ze závodu. Takže momentální příprava je mnohem lepší. Pohonná jednotka a monopost jsou velmi spolehlivé.“

To potvrzují i výsledky Verstappena, který dokončil každou Velkou cenu a neskončil hůře než na pátém místě celkové klasifikace. „Všechno je otevřené. Úzce s Hondou spolupracujeme a snažíme se navzájem pomoci v tom, jak být lepší. Jsou to vítězové stejně jako my. Nadále chceme společně vyhrávat a získat z každého závodu maximum,“ hodnotí vztah s Hondou Verstappen.

Red Bull momentálně drží třetí pozici v Poháru konstruktérů s 44 bodovou ztrátou na Ferrari. Tato příčka rakouské stáji náleží především kvůli nízkému bodovému přínosu Pierra Gaslyho. Ten dokázal prozatím získat pouze 63 bodů oproti 181 bodům Maxe Verstappena. Nizozemec se dokonce v aktuálním pořadí Poháru jezdců nachází před konkurenty z italské stáje.

Mladý pilot se snaží krotit přehnané emoce, protože si není jistý, že je jeho tým momentálně lepší než stáj z Maranella. „Vypadá to, že poslední závody se nám podařily lépe než jim. Jsou stále velmi rychlý především na rovinkách. Na nich se zdají být dokonce nejlepším týmem startovního pole. Není příliš jasné, zda jsme momentálně druhým nebo třetím týmem. Jedna věc je ale jistá, Mercedes je pořád o hodně před námi, a to je náš hlavní cíl kterého chceme dosáhnout.“

Diskuse k článku

Napsat komentář