Kolik si Hamilton a další vydělají jen prostřednictvím Instagramu

Zveřejnit sponzorovaný příspěvek na sociální síti Instagram je pro pilota Mercedesu slušný byznys. Získá za něj totiž v přepočtu přes milion korun.

Štítky: Lewis Hamilton Sociální sítě Zveřejněno 12. 08 2019 — Lukáš Štěrovský

Výplata od Mercedesu není pro Lewise Hamiltona jediným způsobem, jak získat peníze. Brit jako většina jiných sportovců využívá sílu sociálních sítí. Vyšlo najevo, že za sponzorovaný příspěvek na Instagramu, tedy například za takový příspěvek, v němž propaguje produkt určité firmy, od které dostane zaplaceno, Hamilton získá až 1,1 milionu korun.

Za to může Hamiltonův věhlas a hlavně (což jde ruku v ruce) jeho bohatá základna fanoušků, kterých má na Instagramu 12,4 milionů. Například takový Max Verstappen má 2,4 milionů fandů (220 tisíc korun za sponzorovaný příspěvek) a Valtteri Bottas 1,1 milionů fandů (100 tisíc korun za propagační post).

Ve formuli 1 tedy pětinásobný šampion kraluje, ve světě se ale najdou i daleko úspěšnější sportovci. Například hvězdný útočník Juventusu Turín Cristiano Ronaldo má na Instagramu 179 milionů příznivců a za placený příspěvek vyinkasuje skoro 16 milionů korun.

Diskuse k článku

Napsat komentář