Sainz varuje před pozicí nejlepšího týmu ze zbytku světa: Musíme si dávat pozor

Španěl nepředpokládá, že McLaren získal dostatečný náskok před ostatními týmy ze zbytku startovního pole.

Štítky: Andreas Seidl Carlos Sainz McLaren Zveřejněno 11. 08 2019 — Lukáš Podstata

Tým z Wokingu zažívá oproti loňským létům povedenou sezonu. Sainzovi se daří společně s nováčkem ve startovním poli Landem Norrisem získávat solidní množství bodů. Díky tomu je aktuálně McLaren na celkovém čtvrtém místě pořadí Poháru konstruktérů.

Carlos Sainz však ví, že konkurence je velice blízko. Proto nepředpokládá, že se týmu jen tak podaří odskočit od ostatních v boji o čtvrté místo. „Nemyslím si, že v druhé polovině sezony se dokážeme dostatečně odpoutat od týmu ze středu pole. Společně s týmem dokážeme monopost zlepšit ještě o několik desetin na kolo. Samozřejmě to dokáže i zbytek startovního pole. Musíme si na ostatní soupeře dávat velký pozor,“ nabádá Sainz.

Slova Španěla potvrdil i výkonný ředitel Andreas Seidl. Ten také nepředpokládá, že je o vítězi týmů ze „zbytku světa“ rozhodnuto. „Viděli jsme, jak se situace mění každým závodem. Ostatní týmy jsou velice blízko. Bude záležet na skladbě jednotlivých tratí, teplotách a jiných aspektech závodního víkendu.

Důležité je především to, kolik dalších vylepšení svých monopostů ostatní týmy přinesou ve zbytku sezony. Pro nás je momentálně skvělé, že máme před ostatními náskok. Nesmíme se tím nechat unést a pokračovat v tvrdé práci,“ vysvětluje Seidl.

Diskuse k článku

Napsat komentář