Red Bull je připraven protestovat proti motoru Ferrari i v příští sezoně

Pokud se situace okolo legality motoru Ferrari nevyjasní, bude proti němu Red Bull u Mezinárodní automobilové federace protestovat i příští rok, tvrdí poradce stáje Helmut Marko. Šéf týmu Christian Horner ale ujišťuje, že si je vědom maximálního úsilí vynaloženého ze strany FIA.

1 Štítky: Ferrari Zveřejněno 7. 12 2019 — Lukáš Štěrovský

Závěr sezony 2019 se nesl ve znamení protestů proti motoru Ferrari, a to zejména ze strany Red Bullu. Ten se obzvláště ostře vymezil proti finančnímu trestu 50 tisíc eur, který dostalo Ferrari v posledním závodě za to, že u Charlese Leclerka nahlásilo jiné množství paliva, než kolik v nádrži skutečně mělo.

„Pravidla jsou jasná, ten trest byl vtip,“ má jasno poradce Red Bullu Helmut Marko. „Jde o spravedlnost, o rovné podmínky pro všechny a dodržování pravidel. Motor Ferrari byl několik zpochybněn, co se týče oblastí, které jsou mimo šedou zónu pravidel, ale pro jejich nápravu se nic neudělalo,“ štve Marka.

Ten rovnou varuje, že pokud se mu něco nebude zdát, proti agregátu Ferrari bude protestovat i příští sezonu. „Jakmile budeme mít nějaké podezření nebo se objeví nějaké nesrovnalosti, určitě budeme protestovat. Ferrari pak bude muset vše zveřejnit a FIA se s tím vypořádat.“

Situaci ale trochu uklidňuje šéf stáje Christian Horner, který dodává, že FIA vše aktivně řeší. „Dělají, co mohou, aby zajistili, že tyto motory budou komplexně kontrolovány ve všech oblastech. Myslím, že dělají více a více kroků, aby se ujistili, že i šedé zóny jsou jasné.

Samozřejmě vždycky záleží také na tom, na co přesně ostatní týmy upozorní, protože zdroje FIA jsou omezené, ale myslím, že dávají hodně prostředků na to, aby vše prozkoumali a zajistili, že se bude hrát ne neutrálním poli. Podle mého bude během zimy nejdůležitější zajistit, že vše bude jasné. A pak doufejme nějaká změna pravidel nebo technická směrnice vyvrátí všechny obavy,“ přibližuje Horner.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Red Bull je připraven protestovat proti motoru Ferrari i v příští sezoně”

  1. Kakanen napsal:

    Aneb, jak protlačit Emila k titulu. 🙄

Napsat komentář