Red Bull ho nechtěl, teď vyhrál IndyCar a živí šanci na F1

Řeč je o Josefu Newgardenovi, který si o uplynulém víkendu v Sonomě vyjel premiérový titul v IndyCar a znovu tak pošilhává po sedačce v F1. Od té ho zradil Red Bull, který jej před pár lety vyřadil ze svého programu.

Štítky: Josef Newgarden Red Bull Zveřejněno 22. 09 2017 — Josef Nekvinda

Dostal se do společnosti daleko zkušenějších závodníků, než je on sám. Kdysi také patřil do rodiny Red Bullu, odkud se po nelichotivých výsledcích poroučel zpátky za oceán. Do IndyCar. To se psal rok 2012 a Josef Newgarden byl nováčkem na prahu nové sezóny. V té nedávno minulé ovládl celou sérii s týmem Rogera Penskeho. Neustálá přímka vzestupu pojící se s jeho výkonností podle mnohých předznamenává, že dozrál na formuli 1 a tak ani podobné myšlenky ještě nejsou zcela z říše sci-fi.

Právě schopnost růst společně s tím, jak rychlý Newgarden dokáže být, vyzdvihuje jeho kolega z IndyCar Conor Daly a svou ideu předkládá i magazínu Racer. „S jeho rychlostí a kontinuálním vývojem by měl být adresátem hovorů z formule 1. Ten kluk vyhrál šampionát v prvním roce v týmu Rogera Penskeho a možná teď právě přijímá telefony z F1,“ myslí si Daly, který sezónu zakončil na osmnáctém místě celkového pořadí.

Daly, který rovněž závodil v GP3 a GP2, je dále zastáncem toho názoru, že juniorské programy formule 1 nerozvíjejí talent pilota správně. „Je těžké přijmout fakt, že talent, jako právě Josef, kterého jsme sledovali mnoho let, byl vyhozen ze systému Red Bullu při snaze proniknout do F1. Jednají asi tak – v prvním roce třiadvacátý, ve druhém čtrnáctý, zbavme se ho. Nemáte tolik času na růst, který měl teď v IndyCar.

Progres. To je to působivé na Josefovi. Jezdci se neustále učí a on byl s týmem Penske pouhý rok a podívejte se, co už dokázal. Bude těžké ho tu v budoucnu porazit, pokud se nedostane do týmu formule 1.“

Ve svých šestadvaceti letech Newgarden není na sedačku F1 starý, avšak v současnosti se zisk takového místa jeví jako velice nepravděpodobný, a to právě s ohledem na Dalym zmiňované juniorské programy, které týmy formule 1 mají. Takové investice do mladých pilotů zkrátka týmy potřebují zhodnotit. Další věc je, zda by se Josef k takové věci odhodlal pro to, aby se potácel na nejistém place ve středu startovního pole.

Foto: twitterový účet Rising Star Racing

Diskuse k článku

Napsat komentář