Naši piloti nejsou na prodej, tvrdí šéf Red Bullu

Christian Horner, šéf týmu Red Bull, se opřel do Renaultu. Ten dopoledne prohlásil, že pokud bude Carlos Sainz v jeho službách podávat dobré výkony, zajistí jeho plný přestup od Red Bullu. Podle Hornera však něco takového není možné.

Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 21. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Sainz bude během sezony 2018 jezdit s Renaultem, přesto ale zůstává pod záštitou Red Bullu – i tak zástupci Renaultu tvrdí, že pokud se Sainzovi bude dařit, najdou způsob, jak si jej ponechat i pro další období. Španěl byl do francouzské stáje zapůjčen výměnou za předčasné ukončení smlouvy mezi Toro Rosso a Renaultem.

Christian Horner, šéf Red Bullu, je ale opačného názoru. Sainz podle něj zůstane členem Red Bullu stůj co stůj. Zdá se tak, že nápojový gigant má se Sainzem úmysly pro svůj A-tým. Jeho oběma současným pilotům, Ricciardovi a i Verstappenovi, totiž po roce 2018 končí smlouvy. Navíc se oba nechali slyšet, že Red Bull bude muset podávat příští rok lepší výkony, aby s ním pokračovali.

„Máme spoustu požadavků na přestupy našich jezdců a zdá se, že se to mění každým týdnem,“ zamýšlí se Christian Horner. „Až vše skončí, bude to jasné, ale teď musíme být trpěliví. Naši jezdci nejsou dostupní, mohou být půjčeni nebo pronajati, ale nemohou odejít. To je něco, co se nestane. Pokud se něco stane se Sainzem, bude to jen v rámci rodiny Red Bullu.“

Diskuse k článku

Napsat komentář