Honda bude mít pro spolupráci s Astonem základnu v Anglii

Honda se zřízením nové základny ve Velké Británii přiblížila svému návratu do Formule 1 v roce 2026 a exkluzivní spolupráci s týmem Aston Martin.

Štítky: Aston Martin Honda Zveřejněno 27. 03 2024 — GPF1.cz

Japonský výrobce se do tohoto sportu vrátí společně s Aston Martinem za dva roky, až vstoupí v platnost nové technické předpisy. Honda bude dodávat pohonné jednotky týmu sídlícímu v Silverstonu, protože obnovuje svou přítomnost v F1 po odchodu z Red Bullu jako tovární dodavatel na konci roku 2021, kdy Max Verstappen získal svůj premiérový titul.

Po odstoupení Hondy vytvořil Red Bull vlastní interní divizi pohonných jednotek, protože Honda je i nadále partnerem Red Bullu, ačkoli se na provozu pohonných jednotek z velké části nepodílí, pouze na jejich vývoji a výrobě.

Nová základna má být umístěna v Bracknellu, který se nachází jižně od centra Aston Martin v Silverstone. Společnost Honda nastínila své plány pro nové centrum a uvedla:


PODCAST Z AUSTRÁLIE: KOLO na KOLO: VYHRÁLO BY FERRARI I S VERSTAPPENEM NA TRATI?


“Tato nová společnost byla založena především za účelem provádění údržby a přípravy pohonných jednotek (PU) vyrobených společností Honda po závodech a zároveň jako logistická operace pro evropský region. Založení HRC UK dále zvýší efektivitu operací s pohonnýmijednotkami  společnosti Honda a podpoří partnerství s týmem Aston Martin Aramco Formula One Team.

V květnu 2023 společnosti Honda a Aston Martin F1 společně oznámily, že uzavřou pracovní partnerství, takže Honda bude dodávat své PÚ pro F1 v souladu s novými předpisy F1, které vstoupí v platnost v sezóně 2026.

Po založení nové společnosti ve Velké Británii zahájí HRC (Honda Racing Corporation) od jara 2024 nábor inženýrů, techniků a zaměstnanců pro novou společnost.”