Red Bull bude motory z Japonska dostávat i příští rok

Přestože Honda po sezoně opouští formuli 1, tak Red Bull s AlphaTauri budou určitým způsobem dále spolupracovat s japonským výrobcem.

Štítky: Honda Red Bull Zveřejněno 3. 07 2021 — Jiří Košta

Red Bull vytváří ve své továrně v Milton Keynes vlastní vývojovou sekci pro motory, která od příštího roku převezme provoz vlastních pohonných jednotek. Technický ředitel Hondy Toyoharu Tanabe však v odpovědi na otázku potvrdil, že motory Red Bull a AlphaTauri budou i nadále pocházet z Japonska.

„Red Bull a Honda pracují na tomto projektu a na tom, jak v tomto přechodu pokračovat pro příští rok. Nemohu říci detaily, ale obecně jdeme dobrým směrem. Měli bychom se dobře připravit na příští rok, takže nyní velmi tvrdě pracujeme a velmi tvrdě pracujeme i na trati.”

Honda oznámila v lednu loňského roku, že na konci této sezony odchází z formule 1. Jejich motory vyhrály pět z prvních osmi závodů a pohánějí lídry obou šampionátů. Ale zatímco Tanabe připustil, že osobně lituje rozhodnutí výrobce odejít, řekl, že jejich úspěch se nijak neliší od jejich plánovaného odchodu.

„Bez ohledu na výsledek letošního šampionátu nebo na náš výsledek si myslím, že rozhodnutí Hondy se oproti předchozímu nezměnilo. To znamená odchod z formule 1,” dodává Tanabe.

Německo plánuje pustit autonomní vozidla do běžného provozu už příští rok!