Aston Martin v televizi nezáří a plete se s jinými auty – bude změna

Aston Martin při svém návratu do formule 1 zvolil tradiční britskou závodní zelenou barvu. Ta ale není v záběrech TV kamer patrná, naopak se plete s Mercedesy.

Štítky: Aston Martin Mercedes Zveřejněno 3. 07 2021 — Jiří Košta

Tým se sídlem v Silverstone v této sezoně vyměnil růžovou BWT za zelenou. Ale díky tmavě zelené barvě se AMR21 v televizi podobá dalším monopostům, zejména černému Mercedesu. Začátkem tohoto týdne Andreas Weissenbacher, generální ředitel bývalého hlavního sponzora týmu BWT, vyzval Aston Martin , aby se vrátil k růžovým barvám, které dříve vynikaly.

„Šéf Astonu Martin Lawrence Stroll chápe, že mi srdce krvácí. Kdyby byl Aston Martin růžový, titulní sponzor Cognizant by se také více bavil, protože zájem by byl mnohem vyšší. Z obchodního hlediska to bylo špatné. Historicky je britská závodní zelená určitě pochopitelná pro mnohé, ale ne pro mě. Aston Martin v televizi nevyniká.”

Aston Martin ve WEC. Původně ale disponoval také tmavě zelenou barvou.

Ředitel týmu Aston Martin Otmar Szafnauer však má jasno v tom, že už se nebude měnit zelená barva a už se určitě nebude vracet k růžové barvě. Uznává však, že to, jak auto vypadá v televizi, je problém a je to něco, co bude chtít změnu.

„Myslím, že zelená barva nám vyhovuje, to je jisté. Řekl bych, že je to ohromující barva na slunci a při osobním pohledu. Ale věřím, že bychom se měli dívat na to, aby to v televizi vypadalo trochu lépe, aniž bychom ztratili zelenou. Nevím, jestli to dokážeme, ale to je jedna věc, kterou se snažíme udělat, jen abychom se ujistili, že se v televizi odlišuje od ostatních tmavších aut.“

Zatímco BWT zůstal jako sponzor Astonu Martin a na voze jsou růžové pruhy, Szafnauer řekl, že žádné množství peněz nemohlo přesvědčit tým, aby se zbavil své zelené.

„Ferrari je červené. Aston Martin je zelený,” dodává Szafnauer.

Německo plánuje pustit autonomní vozidla do běžného provozu už příští rok!