“Párty mód” se přestěhoval k Red Bullu

Lewis Hamilton říká, že nechápe zjevnou schopnost Red Bullu produkovat v případě potřeby extra výkon, ve srovnání s „kvalifikačními režimy“, které byly v loňském roce zakázány.

Štítky: GP Rakouska Lewis Hamilton Mercedes Pohonné jednotky Zveřejněno 3. 07 2021 — Jiří Košta

Od Grand Prix Belgie v loňském roce vstoupila v platnost omezení týkající se změn režimu motoru. Nastavení dříve poskytovalo řidičům efektivní zvýšení výkonu, když to bylo potřeba pro rychlá kola v kvalifikaci. Red Bull a Mercedes jsou letos vyrovnanější než v minulé sezóně. Max Verstappen minulý víkend dotáhl svůj Red Bull na pole position o téměř čtvrt sekundy okolo jednoho z nejkratších okruhů v kalendáři.

Mercedes byl nejrychlejší v tréninku na GP Rakouska, ale přesto si závodník Mercedesu není jistý tím, jakou mají výkonnost.

„Určitě mají v záloze něco navíc, jsem si tým jistý. Dnes jsme udělali malý pokrok, ale myslím, že stále mají dvě desetiny. Nebo možná je to desetina a půl, něco takového. Určitě jsme udělali několik malých kroků vpřed, ale ne natolik, abychom to uzavřeli – nejsou to dvě desetiny,” říká brit.

Zatímco se Hamilton cítil ve voze poměrně dobře, tak očekává, že zlepšení přijde i u jezdců okolo něj. Minulý víkend ho v kvalifikaci porazil týmový kolega Valtteri Bottas, ale po penalizaci třech míst na startu spadl za jezdce s číslem 44.

Oni v podstatě dosáhli kvalifikačního módu, který jsme měli předtím. Ptal jsem se na to mých kluků, netuší, kde to vzali, ale je to fascinující. Musíme tedy tvrdě pracovat a pokusit se tomu nějak stačit.

Jsem si jistý, že to bude stejné. Ať už budou mít jakýkoliv náskok v kvalifikaci, budou ho mít i v závodě. Ale budeme tlačit, budeme se snažit udělat ten odstup co nejmenší. Pokud dokážeme přes noc vylepšit náš vůz, bude to skvělé,” dodává Hamilton.

Volkswagen ID.Buzz se ukázal v před produkční verzi