Räikkönen, Sauber, Alfa Romeo, Arrivabene… co se bude u Ferrari dít?

Svět F1 je v očekávání, jaký přístup zaujme k budoucnosti sportu Ferrari po zesnutí dosavadního prezidenta Sergia Marchionneho. Novým CEO Ferrari Louis Camilleri.

Štítky: Alfa Romeo Ferrari Kimi Räikkönen Louis Camilleri Sauber Zveřejněno 2. 08 2018 — GPF1.cz

Pod Marchionneho vedením bylo celkem jasno: Ferrari vyhrožovalo odchodem z formule 1, pokud nebude po jeho – Ferrari bylo a je proti rozpočtovým stropům a velkým změnám v oblasti pohonných jednotek, stejně jako rovnoměrnější distribuci prize money. Kimi Räikkönen měl být vystřídán Charlesem Leclercem.

Z řady radikálních nápadů lze jmenovat také plán odstranit současného šéfa Scuderie Maurizia Arrivabeneho, který měl být nahrazen Mattiem Binottou. Ten posloužil dobře už jako náhrada za Jamese Allisona (dnes v Mercedesu), který se s týmem v Maranellu nerozešel zrovna v dobrém. Novým technickým ředitelem se měl stát Laurent Mekies. To je člověk, který nedávno přišel od FIA a vymyslel tam systém Halo.

Všechno ale najednou může být jinak.

Nový CEO Ferrari Louis Camilleri je také CEO sponzora týmu Philip Morris. Právě odtamtud přišel Arrivabene, který vystřídal Marca Mattiacciho po jeho pouze půlročním působení na pozici šéfa týmu F1 (dnes pracuje jako CCO amerického start-upu Faraday Future). Ve Philip Morris pracovali Arrivabene a Camilleri spolu a mají k sobě relativně blízko. Právě tihle dva by mohli být novou silou ve Scuderii.

Jsou tak o něco větší šance, že u týmu zůstane Kimi Räikkönen příští rok. Sebastian Vettel si jeho přítomnost pochvaluje. Právě proto chtěl Marchionneho přetáhnout Leclerca, aby Vettela dostal pod větší tlak. Což ale ve Vettelově případě nemusí být úplně ten nejlepší nápad.

Je také čím dál pravděpodobnější, že se Sauber nestane týmem Alfa Romeo, jak bylo původně v plánu. Od této myšlenky začal ustupovat ještě sám Marchionne před svou smrtí.

Diskuse k článku

Napsat komentář