Räikkönen: Auto bylo dobré, vše pokazil špatný start

Finský pilot ve službách Ferrari viní za slabší výsledek ve Velké ceně Bahrajnu špatný start. Vůz se totiž jinak choval dobře a v tomto ohledu si Räikkönen prý nemůže na nic stěžovat.

Štítky: Ferrari GP Bahrajnu Kimi Räikkönen Zveřejněno 16. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Räikkönen se do závodu kvalifikoval se ztrátou tří desetin na kolegu Vettela. Na startu se propadl z páté příčky na sedmou a dlouho se trápil za Felipem Massou. Brazilce sice překonal, nicméně po zastávce v boxech s ním musel svést další souboj a ztratil tak drahocenný čas. Nakonec z toho bylo čtvrté místo.

„Myslím, že auto fungovalo celkem fajn, což jsem upřímně očekával. Na tohle si moc stěžovat nemůžu. Měl jsem na ho*no na start a kvůli tomu bylo prvních pár zatáček strašných. Potom to byla hra kočky s myší. Zažil jsem pár dobrých momentů, ale výsledek je zklamáním. Tak to vidím,“ nebral si po závodě Iceman servítky.

„Co se týče Massy, rychle jsem ho předjel, jenže pak jsem měl smůlu na safety car, ztratil místo a zase se před něj musel dostávat. Kvůli tomu jsem pak byl trochu vzadu. Massa byl na některých místech trati velmi rychlý. Poprvé jsem ho předjel snadno, podruhé to bylo těžší. Zabralo to dost času. Williams je obvykle velmi rychlý na rovince,“ vysvětloval Räikkönen.

Fin tak znovu nepodal ideální výkon a jeho pozice ve Ferrari je nejistá. Už po minulém závodě totiž Scuderia prohlásila, že si na výkony Räikkönena posvítí, protože se jí nelíbí jeho příliš velká ztráta na týmového parťáka Sebastiana Vettela.

Diskuse k článku

Napsat komentář