Bottas: Týmovou režii nechcete, ale za této situace ji chápu

Valtteri Bottas byl týmem požádán, aby přenechal svou pozici Hamiltonovi, který ještě měl šanci dojet vedoucího Vettela. „Takovou věc slyšet nechcete, ale on měl šanci. Chápu to,“ vysvětloval Fin.

Štítky: GP Bahrajnu Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 16. 04 2017 — Josef Nekvinda

Namísto premiérového vítězství ve formuli 1 jen „bedna.“ Zato s nádechem hořkosti. Asi tak nějak by se daly popsat pocity Valtteriho Bottase po GP Bahrajnu. Fin se po druhé zastávce Lewise Hamiltona v boxech ocitl v situaci, kdy mu tým nedal na výběr. Hamilton byl výrazně rychlejší a ve snaze sjet ztrátu na Sebastiana Vettela byl Bottas požádán, aby svou pozici přepustil bez boje.

„Upřímně je to nejhorší věc, kterou jako závodník můžete slyšet. Udělal jsem to proto, že Lewis měl ještě potenciální šanci ohrozit Sebastiana. To se nakonec nestalo, ale tým se vyvíjel snahu, a proto to zcela chápu. Z osobního pohledu je to hrozně těžké, ale takový je život. Dnes jsem neměl tolik výkonu, proto musíme najít důvody, proč tomu tak bylo,“ sděloval po závodě Bottas.

A kdyby pokyn od týmu nepřišel, byl byste se schopen udržet před Hamiltonem? Tak zněl další dotaz novinářů. „Myslím, že by to možné bylo. Určitě bych se musel tvrdě bránit, což by přineslo jisté rizikové situace. Ale jak jsem řekl, viděl jsem, že má šanci Sebastiana dojet.“

Toto Wolff už na možnou příčinu nedostatku rychlosti poukázal v rozhovoru pro Sky Sports, kde uvedl, že za poklesem výsledkovou listinou mohou být přehuštěné pneumatiky. Takový stav má za následek, že vůz má tendenci přetáčet se a zároveň pneumatiky mnohem rychleji degradují.

„Musel jsem z pneumatik vyždímat všechno, přičemž pak byla její životnost kratší. Také jsme měli smůlu při zastávkách v boxech pod safety carem. Bylo to kvůli provozu o něco pomalejší, takže jsem ztratil místo na úkor Sebastiana. I ve druhém a třetím stintu jsem ale postrádal tempo a s autem jsem se necítil tak jako včera,“ přibližoval dále finský pilot.

Diskuse k článku

Napsat komentář