Radovat se z nehod soupeře není správné

Daniel Ricciardo vyzval fanoušky F1, aby respektovali skutečnost, že jezdci "jsou lidé" a že jakákoli negativita vůči soupeřům je naprosto nepřijatelná.

Štítky: Daniel Ricciardo fanoušci Zveřejněno 20. 07 2022 — GPF1.cz

V posledních dvou závodech se urážky fanoušků odehrávaly na dvou stranách, přičemž Max Verstappen byl o víkendu Velké ceny Velké Británie na Silverstonu nejprve terčem posměchu kvůli svému ostrému souboji s Lewisem Hamiltonem v loňském závodě o titul. O týden později v Rakousku se tribuny Red Bull Ringu zaplnily oranžovými fanoušky Maxe Verstappena, kteří jásali, když Hamilton v kvalifikaci boural. Jezdec McLarenu Daniel Ricciardo zůstal z posledně jmenovaného málo nadšený.

“Rivalita je skvělá a ta loňská mezi Lewisem a Maxem byla úžasná,” řekl Ricciardo. “Jako v každém sportu budete mít pro a proti, takže bitvy na trati a tak, budete povzbuzováni nebo cokoli jiného, a to je v pohodě. Rivalita dělá sport sportem, fanoušci se jí zúčastní a je hezké to sledovat.

Ale nikdy jsem nebyl příznivcem bučení, takže bučení neschvaluji, ale samozřejmě budete mít ty, které máte rádi, a ty, kterým nutně nefandíte.

Ale nehoda spadá do úplně jiné problematiky a přejete si, aby to nadšení z nehody prostě nebylo vidět. Nemohu kontrolovat tribuny a jejich emoce, ale nepřejete si to vidět.”

Ricciardo zdůraznil lidský prvek celé situace a dodal:

“Nejsme do toho zapleteni a jsem rád, že se takové situace neúčastním. Určitě jsme lidské bytosti a na to nesmíte zapomínat. Je to snadné, když jste celý den v davu a vypili jste pár piv. Když to udělá chlap vedle vás, tak si myslíte, že je to v pořádku. Ale dostanete se do věku, kdy dospějete a uvědomíte si, že věci, které jste dělali v patnácti, nejsou stejné jako u třicetiletého muže.

Musíte být rozumnější.”