Proč se v Německu nejede formule 2

Ačkoli jsou výsledky Micka Schumachera v letošním šampionátu formule 2 spíše neoslnivé, jeho stoupající popularita se nedá popřít. S o to větším podivem je fakt, že Schumacher si před domácím publikem v rámci GP Německa nezazávodí

Štítky: Formule 2 Mick Schumacher Zveřejněno 27. 07 2019 — Pavel Turek

Ačkoli se Mick Schumacher na Hockenheimringu představí, a to hned ve voze F1, z určité perspektivy to bude malá náplast na to, že závody formule 2 a formule 3 v balíku Velké ceny Německa chybí. Pořadatelé závodu se pokusili domluvit návštěvu formule 2 na Hockenheimringu, ale neuspěli.

Schumacher usedne bezprostředně po skončení 3. tréninku GP Německa do monopostu Ferrari F2004 s motorem Ferrari 053 s deseti válci o objemu 3 litry. S tímto autem vyhrál jeho otec Michael Velkou cenu Německa 2004 a s naprostým přehledem také titul. Mick Schumacher jízdu zopakuje v neděli ve 12:45 před závodem.

Proč se vlastně formule 2 v Německu už druhý rok nejede? Pro pořadatele to bylo velké a nemilé překvapení, když se až s oznámením programu dozvěděli, že F2 chybí. Hockenheimring hostil závody pouze v sudých letech, protože v těch lichých byl původně nasmlouvaný závod na Nürburgringu, který ale zkrachoval. V roce 2017 tak formuli 2 chyběl jeden závod, a ten byl nahrazen španělských Jerezem.

Při návratu GP Německa v roce 2018 měl Hockenheim smůlu:. Z vůle francouzské FIA přibyl závod na okruhu Paula Ricarda a vstříc se šlo Rusku, kde se poprvé jelo právě vloni. Na Hockenheim už nezbyly finance ani síly, a to samé platí letos.

S pořádáním GP Německa pro rok 2020 to nevypadá nijak růžově, a tak německým fanouškům nezbývá než doufat, že se Mick Schumacher co nejdříve dostane do formule 1. Ti čeští a slovenští se na něj mohou těšit už příští týden v Budapešti.

Diskuse k článku

Napsat komentář