Proč jezdci nedostávají trofej po zisku titulu přímo na okruhu?

Prezident FIA Mohammed ben Sulayem obhajoval slavnostní předávání cen FIA, kvůli kterému Max Verstappen obdrží trofej za sezónu 2023 později, a nedostal ji rovnou v Kataru.

Štítky: 2023 FIA Max Verstappen Zveřejněno 14. 10 2023 — GPF1.cz

Verstappen v Kataru zpečetil svůj třetí titul – ale oficiálně se stane mistrem světa až v okamžiku, kdy obdrží trofej během slavnostního předávání výročních cen FIA, které se má konat v Ázerbájdžánu mezi 4. a 8. prosincem.

Šampionáty FIA jsou ve světovém sportu zvláštností, protože šampioni musí na předání trofeje čekat až do slavnostního ceremoniálu, zatímco jiné akce, jako je Super Bowl, mistrovství světa nebo dokonce jiné motoristické seriály, například IndyCar nebo NASCAR, udělují trofej ihned po získání titulu.

Prezident ben Sulayem však podrobně popsal význam ceremoniálu a jeho dopady na další místa v závodním žebříčku.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

“Je to noc šampionů,” řekl Ben Sulayem na otázku, zda se fanouškům jeví prodleva mezi ziskem titulu a předáním trofeje jako zajímavá. “Když jsem vyhrál svůj první [rallyový] šampionát, měl jsem bezesné noci, než jsem odjel do Francie, abych byl v Paříži a převzal trofej. Vzpomínám si, že jsem byl tak mladý, bylo mi 25 let a je to noc šampionů, kdy mladí lidé mohou vidět mistra Formule 1. To je pro mě velká událost.

Pokud jste [mladý] jezdec, chcete být jako někdo, takže pro ně je přijet na večer šampionů, věřte mi, je to pro ně sen. Chápu, kam míříte, a možná mu něco dáme [po zisku titulu] a něco [na galavečeru FIA].”