Příprava na Le Mans? Alonso příští víkend otestuje vůz Toyoty

Fernando Alonso si zřejmě už příští týden odbude svůj debut v kategorii LMP1, když se podle všeho zúčastní testů s týmem Toyota Gazoo Racing v Bahrajnu.

Štítky: Fernando Alonso WEC Zveřejněno 8. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Že se Alonso 19. listopadu zúčastní testů, které by mohly být přípravou na jeho účast v závodě na 24 hodin Le Mans v roce 2018, to potvrzuje hned několik zdrojů. Ani Toyota, ani Alonso však nechtějí situaci komentovat. Španěl se v lednu rovněž zúčastní závodu na 24 hodin v Daytoně a netají se touhou získat Trojkorunu za vítězství v GP Monaka, 500 mil Indy a 24 hodin Le Mans.

Jediné, co Toyota potvrdila, je to, že není v pozici, kdy by měla zcela jasno o jezdecké sestavě pro příští sezonu. Alonso by se měl zúčastnit jednodenního testu v Bahrajnu společně s devatenáctiletým Francouzem Thomasem Laurentem, který nakonec zřejmě bude za Toyotou ve vytrvalostních závodech jezdit příští rok. O dalších členech ale rozhodnuto není.

Test by se v Bahrajnu měl odehrávat den po posledním letošním závodě šampionátu WEC, kterým je bahrajnská šestihodinovka 18. listopadu. Tento test je vůbec spjat s formulí 1, když si v minulosti právě během něj vyzkoušeli vozy účastnící se vytrvalostních závodů bývalí piloti královny motorsportu Robert Kubica nebo Juan Pablo Montoya.

Diskuse k článku

Napsat komentář