Díky novým motorům by do F1 mohli vstoupit až čtyři další výrobci

Nová pravidla ohledně pohonných jednotek pro rok 2021, která byla představena minulý týden, se sice moc nelíbí současným týmům, ale na druhou stranu by umožnily vstup nových výrobců agregátů do královny motorsportu. Ve hře jsou prý hned čtyři jména; jak továrny, tak potenciální dodavatelé nezávislého motoru.

Štítky: Pohonné jednotky Zveřejněno 8. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože současné stáje Mercedes, Renault a Ferrari jasně vyjadřují nelibost nad novým konceptem pohonných jednotek od roku 2021 a dále, výrobci, kteří vstup do šampionátu zvažují, jsou nadšeni. Podle zpráv britských reportérů z BBC se už plánuje zapojení dvou firem – nezávislých výrobců agregátů –, které se v minulosti šampionátu účastnily. Jsou jimi Ilmor a Cosworth.

„Nová pravidla dělají vstup do F1 možný pro každého nezávislého dodavatele nebo automobilku,“ je rád šéf Cosworthu Bruce Wood. Rovněž se hovoří o zapojení do stavby motorů ze strany automobilky Aston Martin, která se pro příští rok stane hlavním sponzorem Red Bullu. Ten má před sebou, zatím neoficiálně, poslední sezonu s motory Renault.

Posledním z čtyřlístků by mohlo být Porsche, o němž ale panuje nejvíce pochybností. Například bývalý pilot F1 Mark Webber, který pro Porsche závodil v šampionátu WEC, něco takového vyloučil.

Příchod nových výrobců by formuli 1 ale určitě prospěl, myslí si zase šéf McLarenu Zak Brown. „Bylo by skvělé mít jednoho nebo dva nezávislé výrobce motorů. Takže v situaci, kdy byste nemohli mít tovární agregát, byste stále mohli být konkurenceschopní,“ uvažuje Brown.

Diskuse k článku

Napsat komentář