Po úspěšné akci v Londýně se vozy F1 projedou i ulicemi Marseille

F1 Live in London – to byla úspěšná akce předcházející červencové Grand Prix na okruhu Silverstone. A tak nezůstane jen u ní. Po pozitivních reakcích diváků se promotéři francouzské Velké ceny rozhodli, že v příští sezoně před svým závodem uspořádají v ulicích Marseille podobnou show.

Štítky: GP Francie Londýn Zveřejněno 7. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Závod na okruhu Paula Ricarda se pojede v červnu příštího roku. GP Francie se tak do kalendáře vrátí po deseti letech. Ještě před závodem ale na piloty bude čekat příjemná povinnost, když se se svými vozy představí divákům v ulicích Marseille. Celá akce by svým konceptem měla napodobit úspěšné představení z Londýna letošního léta. Potvrdil to ředitel francouzské GP Gilles Dufeigneux.

„Co se týče samotného závodu, k dispozici fanouškům bude speciální fan zóna, která je na velkých cenách k vidění od letošního podniku ve Španělsku. Například v Silverstone a ve Spa to bylo velmi působivé. Naposledy jsme byli v Mexiku, a piloti s tím souhlasí. Je to velmi profesionální, lidé si vyzkouší simulátory, výměnu pneumatik, mohou si zamávat šachovnicovou vlajkou a nakoupit reklamní předměty s tematikou F1.

Noví promotéři dělají vše pro to, aby formule 1 byla více populární,“ pochvaluje si Dufeigneux. Podle něho ještě není stanoveno přesné datum akce v Marseille, ale v úvahu nejvíce připadá týden před závodem naplánovaným na 24. června.

FOTO + VIDEO: Jaká byla londýnská F1 Show

Diskuse k článku

Napsat komentář