Prezident Ferrari zuří. Tým zasáhly organizační změny

Sergio Marchionne není typem člověka, který by na neúspěch nikterak nereagoval. Po GP Malajsie tak prezident Ferrari oznámil, že u týmu nastaly určité organizační změny. Technické oddělení Scuderie je totiž prý příliš mladé.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 3. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Ferrari v Malajsii postihl problém v oblasti sání vzduchu, a to na obou vozech. Vettel neabsolvoval kvalifikaci, Räikkönen kvůli potížím nemohl odstartovat do závodu. To pořádně rozlítilo prezidenta Scuderie Sergia Marchionneho. „Obě ferrari mohla vyhrát závod, to je fakt. A stejné to mohlo být i v Singapuru, to je další fakt,“ nechal se slyšet.

„Rovněž je faktem, že máme nějaké potíže s naší pohonnou jednotkou, protože máme mladý tým, ale úroveň komponentů právě teď neodpovídá úrovni závodního vozu. Vyšetřujeme to a pracujeme na tom. Je skoro štěstí, že jsme až do Malajsie neměli problémy. Pracujeme na kvalitě technického oddělení a děláme nějaké organizační změny.

Mít takové problémy v závodě, to nás opravdu štve. Není až takovým problémem, pokud se problém objeví v naší továrně. Ale je vážně ošklivé, když jste na druhém místě na startu, a nemůžete odstartovat do závodu,“ prohlásil Sergio Marchionne.

Vettel se vyhne penalizaci v Japonsku, ale potvrdí to až tréninky

Diskuse k článku

Napsat komentář