Vettel se vyhne penalizaci v Japonsku, ale potvrdí to až tréninky

Převodovka Sebastiana Vettela je po prvních analýzách v základně Ferrari v Maranellu v pořádku. Informaci přinesla italská Sky Sports. Definitivní potvrzení přinesou páteční tréninky na Velkou cenu Japonska, kdy má Ferrari v plánu svá zjištění ověřit.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 2. 10 2017 — Tomáš Richtr

Sebastian Vettel kolidoval s Kanaďanem Lancem Strollem po dojetí do cíle víkendové GP Malajsie. Jelikož šlo o náraz na pneumatiku zadní nápravy, v takovém případě je vždy nejzranitelnější právě převodovka. Ta musí podle pravidel vydržet šest závodů po sobě. Vettelova převodovka byla přitom v Malajsii zcela nová.

První analýzy v továrně Ferrari v Maranellu přinesly závěr, že převodovka není poškozená. Tým ale pošle převodovku zpět do Asie, na japonskou Suzuku, kde si ji během pátečních a zejména sobotního tréninku Ferrari ověří. Teprve pak je možné definitivně říci, zda Vettel uteče penalizaci pěti míst na startu velké ceny. Tento trest by byl po sérii problémů na startu v Singapuru a během kvalifikace v Malajsii další ranou v boji o titul.

Lewis Hamilton vede šampionát pět závodů před koncem sezony o 34 bodů před Vettelem. Za vítězství se uděluje 25 bodů. Velká cena Japonska se jede již tento víkend.

Diskuse k článku

Napsat komentář