Přestupový trh se uzavírá, Vettel prodloužil s Ferrari!

Sebastian Vettel, kterému na konci letošní smlouvy měla vypršet smlouvu s Ferrari, zůstane v Maranellu až do konce sezony 2020.

Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 26. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Ferrari už nechtělo čelit spekulacím ohledně možného Vettelova odchodu k Mercedesu, a tak se už v sobotu během Grand Prix Belgie rozhodlo vydat prohlášení, v němž potvrdilo setrvání čtyřnásobného šampiona.

A to po dobu tří nadcházejících let místo původně očekávaného jednoletého kontraktu! Mercedes hned po zveřejnění této zprávy potvrdil, že s Vettelem jednal, ale nijak daleko se nedostal. „Jednou jsme se s ním o tom bavili, ale nechtěl odejít, protože Ferrari je letos více konkurenceschopné,“ prozradil Niki Lauda, nevýkonný šéf týmu Mercedes. „Myslím, že každý pilot, pokud je chytrý, hovoří s více než jedním týmem. A to on udělal.“

Vettelovo (a Räikkönenovo setrvání) tak do značné míry uklidnilo i přestupový trh. Lze očekávat, že Mercedes si ponechá Bottase a Verstappen nebude moci opustit Red Bull – protože nebude kam. Jedinou možností by bylo, kdyby Ferrari v příštím roce propustilo Kimiho Räikkönena a nechtělo najmout nikoho mladého ze své akademie.

Top týmy tak minimálně v sezoně 2018 zůstanou beze změny. Největší otázkou tak je setrvání Fernanda Alonsa u McLarenu a druhá sedačka u Renaultu po boku Nika Hülkenberga, o kterou mají zájem Robert Kubica, Esteban Ocon, Sergio Perez a Carlos Sainz. Vyloučit zatím ani nelze to, že by v Enstone zůstal Jolyon Palmer.

Diskuse k článku

Napsat komentář