Kvalifikaci vyhrál Hamilton, vyrovnal Schumacherův rekord

Lewis Hamilton ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Belgie. A jelikož se jedná o jeho 68. pole position, vyrovnal tím rekord Michaela Schumachera.

Štítky: GP Belgie výsledky Zveřejněno 26. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Největší překvapení v první části si pro diváky připravil tým Williams. Oba jeho jezdci totiž „uvízli“ v úvodním kvalifikačním segmentu. Dále se nedostal ani Daniil Kvjat a oba saubery. Mercedes a Ferrari použily jenom super-měkkou sadu. Problémy s vibracemi v zadní části vozu, které zřejmě ovlivnily celou kvalifikaci, hlásil Kimi Räikkönen.

Druhá část a starý známý příběh týkající se Hondy. Stoffel Vandoorne se s ohledem na penalizaci několika desítek míst na startu rozhodl pomoci Fernandu Alonsovi tím, že po zatáčce Eau Rouge mu poskytl jízdu v těsném závěsu, čímž zvýšil rychlost Alonsova mclarenu. Jenže Španěl, který byl na hranici postupu do poslední částky, vzápětí ohlásil ztrátu výkonu pohonné jednotky a z nadějí na postup sešlo.

Slušný čas zajel sedmý Jolyon Palmer. Štěstěna se od něj ale odvrátila ve třetí části, kdy musel svůj renault odstavit pro potíže s převodovkou. Suverénním dojmem působil Lewis Hamilton, který si závěrečným pokusem vyjel více než půl vteřiny na v té době druhého Bottase. Räikkönen kvůli potížím s vibracemi závěrečný pokus vzdal, Sebastian Vettel se ale solidním časem zařadil na konečnou druhou příčku, čímž odsunul Bottase na pozici číslo tři.

Výsledky kvalifikace GP Belgie:

Podrobný průběh kvalifikace:

Diskuse k článku

Napsat komentář