Přestávka pomohla Albonovi i Ricciardovi vyhnat “zlé duchy”

Poté, co ho McLaren na konci loňského roku propustil, se Ricciardo vrátil do Red Bullu jako třetí jezdec, a přestože se stejně jako Albon nezapojil do žádné aktivity na okruhu, absolvoval řadu tréninků na simulátoru, než nahradil Nycka de Vriese v týmu AlphaTauri.

Štítky: Alex Albon Daniel Ricciardo Zveřejněno 24. 07 2023 — GPF1.cz

Na otázku, zda se dokáže vcítit do Ricciardovy situace poté, co si vzal volno a vrátil se odpočatý, Albon odpověděl:

“Určitě. Měl jsem rok volna, on ho měl o něco méně, ale opravdu si myslím, že mi ten rok pomohl. Když jste v tom F1 cirkuse, věci se nevyvíjejí dobře a jedete jen závod od závodu, nejste schopni přemýšlet a pochopit, co se děje. Prostě si připadáte trochu jako v pračce. Mít takový čas je důležité, abyste se mohli zamyslet a zlepšit, ale je to také čistě dobré v tom smyslu, že máte čas mimo ten cirkus a můžete se plně psychicky zresetovat, protože reset je velmi důležitý.

Začínáte trochu ztrácet sebevědomí a tím, že máte čas pryč, se v některých ohledech zbavíte démonů.

Svého času v DTM jsem si vážil, protože to bylo vlastně řízení něčeho trochu jiného, ale dodalo mi to sebevědomí jiným způsobem. Pořád jsem řídil závodní vůz, takže člověk musí být stále sebevědomý, a to řízení tohoto vozu dokázalo zajistit. Takže když jsem se vrátil na zimní testování s Williamsem, hned jsem si začal víc věřit, než když jsem poprvé odcházel.

Jen když vidím Daniela a vidím, jaký má elán, myslím, že se to stalo i jemu.”