Co trápí Aston Martin?

Zdá se, že je to už dávno, co Fernando Alonso stál na stupních vítězů a hrozil dlouho očekávaným vítězstvím ve velké ceně. Co je ale příčinou výkonnostního úpadku?

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso Zveřejněno 24. 07 2023 — GPF1.cz

Aston Martin se ve Velké ceně Maďarska propadl na deváté a desáté místo, což je nejhorší výsledek sezony, která po tak slibném začátku v podání Astonu skomírá.  Alonso před Maďarskem dokázal na Silverstonu vybojovat pouze 7. místo, přičemž McLaren a Mercedes a nyní dokonce i Ferrari se v žebříčku umístily nad Aston Martinem.

“Co se stalo s tempem Aston Martinu?” ptá se Ted Kravitz z televize Sky Sports. “Alonso viní novou konstrukci pneumatik, které jsme měli v Silverstonu. Tým říká: ‘Není to pneumatikami, odstup Astonu od Red Bullu zůstal takový, jaký je, a všichni ostatní se zlepšili, aby tuto mezeru zaplnili’.

Já nevím. Komu věříte? Jsem v pokušení věřit Alonsovi, protože si myslím, že se od Silverstonu něco změnilo. Fernando je dost moudrý na to, aby věděl, co to je. Myslím, že tým nám totají, protože se k tomu jednoduše nevyjadřuje. Jsem s Fernandem zajedno. Myslím, že od Silverstonu dost utrpěli novou konstrukcí pneumatik Pirelli.

Jak se dostanou z této konkrétní šlamastyky? Mají vylepšení. Něco malého pro Spa, větší věci po letní přestávce. Budou to potřebovat. Protože teď jsou třetím nebo dokonce čtvrtým nejrychlejším vozem v F1, možná dokonce pátým nejrychlejším.”