Lando Norris má pochybnosti, zda má budoucnost u McLarenu

Lando Norris je nadšený ze současného úspěchu McLarenu, ale přiznává, že by rád víc. A přemýšlí, zda zůstat s McLarenem.

Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 4. 08 2023 — GPF1.cz

Současné dramatické zlepšení ve výkonnosti McLarenu dodaly Norrisovi více sebedůvěry:

“Mám větší naději než v posledních letech,” řekl. “Ale také z toho, co vím, že v současné době děláme s aerodynamickým tunelem, simulátorem, lidmi, kteří přicházejí, a strukturou, kterou nyní máme. Rozhodně věřím, že jsme v nejsilnější situaci za dlouhou dobu.”

Brit se zavázal k dlouhodobé budoucnosti v týmu smlouvou, která ho drží až do roku 2025, ale neobsahuje žádnou výstupní klauzuli. Norris v rozhovoru pro Sky Sports přiznal, že zvažoval, zda to bylo správné rozhodnutí:

“Vzadu v hlavě mám takovou tu netrpělivou hru: ‘Mám vydržet ještě pár let, nebo je čas podívat se po něčem jiném?’ Čím více věcí se nám podaří, jako se nám to podařilo v posledních několika týdnech, tím více jsem si jistý rozhodnutím zůstat do roku 2025 a tím více jsem si jistý, že můžeme společně dosáhnout našich cílů i v budoucnu.”

Souhrn toho nejdůležitějšího:

  • 🏎️ McLaren měl jedno z nejhorších začátků sezóny 2023 ve Formuli 1 s dvěma prvními závody bez bodů, včetně odstoupení Oscara Piastriho v Bahrajnu, což zkomplikovalo oslavu 60. výročí týmu.
  • 🚀 Výsledky se zlepšily na Grand Prix Austrálie s dvojnásobným bodovým umístěním, ale McLaren se vrátil k realitě v Ázerbájdžánu a dosáhl pouze dvou bodů a dalšího závodu bez bodů v Miami.
  • 🛠️ Tým před prázdninami představil první část ze tří aktualizací v Rakousku, kdy Norris okamžitě ukázal zlepšení a skončil čtvrtý, následně dosáhl dvou pódiových umístění v Británii a Maďarsku, kde Piastri byl také oba krát v top pětce.
  • 🗣️ Norris se svěřil s pozitivními ohlasy o úsilí týmu: “Cítím, že jsme teď v lepší pozici se svými poznatky, s lidmi, kteří tady jsou, a našimi zaměřenými oblastmi.”
  • 🌟 Norrisův zvrat v osudu zvýšil jeho důvěru v tým: “Mám větší naději než v posledních několika letech.”
  • 📝 V Britském závodu Norris potvrdil dlouhodobý kontrakt s týmem do roku 2025 bez odstupní klauzule. Byl však nejistý ohledně této volby, ale nyní je přesvědčen, že mohou společně dosáhnout svých cílů v budoucnosti.