Pokud Honda odejde, Red Bullu postaví motor Aston Martin

Titulární sponzor Red Bullu, společnost Aston Martin, prohlašuje, že pokud Honda odejde z formule 1, týmu nápojového giganta obstará motor právě britská automobilka.

Štítky: Aston Martin Honda Pohonné jednotky Red Bull Zveřejněno 24. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Současná motorová situace na poli královny motorsportu je složitá. Kvůli komplikovaným a drahým pohonným jednotkám nelze očekávat příchod nového výrobce. Vše měla změnit pravidla pro rok 2021, ale představení jejich definitivní podoby bylo po negativních ohlasech na první koncept odsunuto až na podzim letošního roku.

Jinými slovy: nikdo neví, co bude. Dokonce se už objevily náznaky spekulací, podle kterých si Honda rozmýšlí svoji další účast v šampionátu. Red Bull se ale nemusí obávat, v takovém případě by prý zaskočil Aston Martin, se kterým stáj na bázi sponzoringu pracuje od roku 2017.

„Jsme spokojení s naším současným partnerstvím a jsme rádi, že pokračuje. Ale nikdo netuší, jaká budou pravidla po roce 2021 a kdo všechno přijde. Z tohoto úhlu pohledu jsme připraveni, ale doufáme, že Honda bude pokračovat,“ tvrdí výkonný ředitel Astonu Andy Palmer.

„Je zřejmě, že Honda má více prostředků než my. Nemyslím, že se zapojíme do F1, dokud bude pokračovat vztah Red Bullu a Hondy. Ale pokud se tak stane, oblast, do které bychom se zapojili, by očividně musela být vývoj a dodávka motorů.

Myslím, že je to jen otázka toho, zda Honda bude pokračovat ve vývoji jejího současného agregátu,“ dodává Palmer, podle kterého je teď Aston Martin zaměřen hlavně na projekt v Le Mans.

Diskuse k článku

Napsat komentář