Na Vettelovo setrvání v F1 bude mít vliv i podoba nových pravidel

Sebastian Vettel připustil, že formát pravidel, která začnou platit od sezóny 2021, budou hrát důležitou roli v tom, zda Němec ve formuli 1 zůstane, nebo skončí.

Štítky: Pravidla Sebastian Vettel Zveřejněno 24. 07 2019 — Lukáš Podstata

Pilot ve službách Ferrari v této sezóně již několikrát naznačil, že se stávajícími pravidly není spokojen. To vyvrcholilo po incidentu s Lewisem Hamiltonem při Velké ceně Kanady, kdy Němec obdržel penalizaci 5 vteřin a řekl, že současná podoba F1 není ta, do které se jako malý kluk zamiloval.

Svoje prohlášení pak korigoval. Podle pilota Vettela je formule 1 stále velmi vzrušující, a pokud dojde k určitým změnám, chce v ní setrvat. „Doufejme, že najdeme cestu, jak tento sport vyvíjet tím správným směrem, aby nám umožnil více závodit, předjíždět a ukázal naše schopnosti na trati.“

Vettel vidí největší problém v hmotnosti aktuálních vozů a nutnosti šetřit pneumatiky. „Když jsem vstoupil do formule 1, auta byla v každém ohledu úžasná. Závody byly opravdovými sprinty, bylo to úžasné, protože každé kolo jste jeli na maximum. Dnes musíte příliš šetřit pneumatiky, a proto jste pomalejší.

Vím, že vždy budou existovat jistá omezení. Formule 1 není jen o tom, zatočit volantem a šlapat na plyn. Musíte používat hlavu, přemýšlet jako závodník, ukazovat dovednost. Ale v závěru by to mělo být o tom, aby vyhrál nejrychlejší jezdec, a ne ten, kdo jel nejspořivěji,“ má jasno Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář