Pneumatiky budou v roce 2018 měkčí, Pirelli vyvíjí novou ultra-měkkou sadu

Oficiální dodavatel pneumatik do formule 1, společnost Pirelli, chystá pro příští rok podstatnou změnou. Tou bude změkčení všech specifikací pneumatik a vytvoření zcela nové ultra-měkké sady.

Štítky: Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 20. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože letošní širší pneumatiky, které měly za úkol lépe se vypořádat s většími silami, které nové vozy generují, určitě potěšily oko nejednoho fanouška a závodníka, na Pirelli se snesla kritika za přílišnou tvrdost těchto sad. Hlavně oranžová, nejtvrdší sada, je prakticky nepoužitelná. Plusem Pirelli budiž to, že chybu přiznalo a tuto sadu prakticky stáhlo ze šampionátu. Pro příští rok pak chystá nápravu.

„Tvrdá směs je pro současnou generaci vozů tak nevhodná, že neznám jediného pilota, který by s ní chtěl dobrovolně jezdit,“ tvrdí technický šéf Force Indie Andy Green, čímž dokládá výše zmíněné tvrzení.

Oranžová pneumatika se měla objevit v Sepangu, Suzuce i Brazílii, Pirelli ale z prvních dvou podniků tuto sadu stáhlo, nad Brazílií ještě rozmýšlí. V příštím roce se pak dočkáme měkčích pneumatik. „Všechno se změní,“ tvrdí šéf Pirelli Mario Isola o sezoně 2018. „Co byla ultra-měkká sada, to bude příští rok super-měkká. Letošní super-měkká zase bude novou měkkou směsí a měkká novou střední.

To samozřejmě znamená, že vyvíjíme úplně novou ultra-měkkou pneumatiku. Nové směsi budou dostupné už během posezonního testování v Abú Dhabi na konci listopadu,“ potvrdil Mario Isola.

Diskuse k článku

Napsat komentář