Jezdci Ferrari čelí ostré kritice

Sergio Marchionne poskytl médiím rozhovor, v němž se mezi řádky tak trochu opřel do svých pilotů. Räikkönen má podle prezidenta Ferrari poslední rok na zlepšení, zatímco Vettel by se měl poučit z chyb. Letos měl totiž auto na titul, který ale nezískal.

4 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 20. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

„Můj osobní pohled je ten, že když najdeme správný způsob, Räikkönen jezdí jako bůh,“ prohlásil Marchionne o Finovi. „Ale musíme ho najít. Když jdou věci správně, je potěšením ho sledovat. Je neuvěřitelně chladnokrevný. Na druhou stranu se mi zase někdy zdálo, jako by si dal pauzu. Potřebuje více konzistence z hlediska výkonu, ale je důležité najít správný klíč k tomu, aby jezdil na všech okruzích tak jako v Monaku.

Pravděpodobně je to poslední sezona k tomu, abychom tento klíč nalezli. Musíme ho najít. Byla by škoda, kdyby opustil F1 bez ukázání svého skutečného potenciálu. Pokud se nám to nepodaří, volba namísto Räikkönena padne na mladého pilota,“ řekl dále prezident Scuderia. Patrně tak narážel na jednoho z juniorů týmu.

A jak vidí letošní výkony Sebastiana Vettela, který se párkrát připravil o slušnou porci bodů, když se mu takříkajíc zatmělo před očima – třeba jako v Baku, kdy kolidoval s Hamiltonem během safety car fáze?

„Nevím, jestli je to nějaká slabost nebo osobnostní problém. Nevidím žádnou slabost v jeho projevech zlosti. Vettel v sobě má něco z člověka z jižní Itálie. Už to ukázal několikrát v letošní sezoně, ale myslím, že se z toho ponaučil.

Pořád tvrdím, že je naší povinností dát jezdcům auto, které jim umožní bojovat o vítězství. V roce 2016 se nám to nepovedlo, letos jsme jim dali skvělé auto. Od toho momentu už má (Vettel) svoji vlastní odpovědnost za výsledky, ale to ví,“ naznačil Marchionne.

Diskuse k článku

Napsat komentář