Hamilton chce vyrovnat alespoň Fangia. Na Schumachera asi nemá

Hamilton si v roce 2017 vyjel čtvrtý titul mistra světa, čímž vyrovnal Alaina Prosta a Sebastiana Vettela. Na žebříčku už mu tak chybí dostihnout „pouze“ Michaela Schumachera a Juana Manuel Fangia. Brit si však nemyslí, že by se Schumacherovým sedmi titulům mohl vyrovnat. Pět triumfů Fangia ale překonat může.

1 Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 20. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

„Myslím, že to je těžké. Nedokážu si to teď představit,“ řekl Hamilton o zisku sedmi šampionátů. „Vždyť mi zabralo deset let, abych získal čtyři tituly. Takže nevím. Myslím, že teď ani nemám touhu tenhle rekord vyrovnat.

Vyrovnat Fangia by bylo skvělé. A jelikož v F1 budu ještě alespoň pár let, mým cílem je alespoň tohle. Vážně si nemyslím, že počet titulů, které mám, s odstupem času definují, jaký jsem nebo nejsem pilot, nebo kdo jsem. Jak pracuji s týmem, jak pokaždé řídím, to je co, co mě definuje, cítím to tak. Ale kdoví.

Když jsem byl mladší, myslel jsem, že v osmadvaceti budu mít rodinu. Když jsem se do toho věku dostal, všechno se posunulo. Možná za pár let budu říkat, že chci jezdit ještě deset let,“ dodal Brit.

Diskuse k článku

Napsat komentář