Piastri je rychlejší než Ricciardo

Pořádně štiplavé prohlášení, ve kterém srovnává bývalého a nového týmového kolegu, poskytl médiím závodník McLarenu Lando Norris.

Štítky: Daniel Ricciardo Lando Norris McLaren Oscar Piastri Zveřejněno 12. 04 2023 — Lukáš Štěrovský

Ten letos závodí po boku Oscara Piastriho, který u stáje nahradil Daniela Ricciarda po dvou neúspěšných letech – ve kterých ale dokázal věčně vysmátý Australan získat jedno vítězství. Jenže podle Norrise je nováček větší výzvou, než byl ostřílený veterán!

„Upřímně řečeno, vede si opravdu dobře,“ chválí Lando. „Velmi dobře zvládá tlak. Myslím, že to je jedna z jeho silných stránek. Je klidný a rychlý, takže má hodně z toho, co potřebujete. V porovnání s konkurencí, kterou jsem měl v posledních letech, mě více nutí více na to tlačit, což je pro nás jako tým dobré…“

Chce se vrátit

Daniel Ricciardo je nyní testovacím jezdcem Red Bullu, od kterého po sezoně 2018 odešel. „Když se vrátil, bylo jasné, že si osvojil některé nevhodné návyky,“ prozradil šéf Red Bullu Christian Horner, podle kterého byl Australan, jenž se hodlá příští rok vrátit na startovní rošt, dokonce podvyživený. „Nepoznali jsme v něm toho Daniela, který nás opustil před dvěma nebo třemi lety,“ kroutí nevěřícně hlavou Horner.

Lidé nemají ponětí, jak těžké je to ve voze F1, zlobí se Norris