Šéf AlphaTauri zkritizoval své inženýry, ti to berou s nadhledem

Uprostřed neuspokojivého začátku sezony 2023 Franz Tost během GP Saúdské Arábie řekl, že nedůvěřuje svým inženýrům poté, co AT04 nesplnilo očekávání.

Štítky: AlphaTauri Franz Tost Zveřejněno 12. 04 2023 — Jiří Košta

Tým ukázal určité známky pokroku v Melbourne, kde se Yuki Tsunoda kvalifikoval na 12. místě a získal první bod v sezoně 10. místem, přičemž se před červenou vlajkou po třetím restartu na roštu dostal až na páté místo.

Jody Egginton trvá na tom, že tým si nic nedělá z komentářů.

„Franz zná inženýrský tým dlouho. Je to stejný inženýrský tým, který dělal vozy v letech 2019, 20 a 21 a které získaly pódia.

Franz učinil prohlášení, potenciálně bylo vytrženo z kontextu a ve skutečnosti nedává přesný obrázek. Ale pracujeme jako tým, s Franzem si sedneme, probereme věci a jedeme dál.

Franz poskytl nějaké rozhovory a předložil nějaké návrhy, ale my pokračujeme. Nic to nemění, všichni jsou v souladu s tím, co musíme udělat, a pokračujeme dál.“

Egginton bagatelizoval návrh, že tým si přes zimu nestanovil pro AT04 dostatečně vysoké cíle, a tak prohrál s ambicióznějšími soupeři.

„Nakonec je zklamáním ze strany Franze jako šéfa týmu to, že vůz není dostatečně silný ve středu pole,“ řekl Egginton.

„A vyjádřil to určitým způsobem. Nakonec jsme zasáhli některé z našich cílů, byly to platné cíle, jsou to dobré cíle, některé další jsme ještě úplně nezasáhli, ale zasáhneme.

Nemám žádné obavy, že naše cíle jsou daleko od toho, co musíme dělat, abychom byli konkurenceschopní. To jsou jen některé z nich, ke kterým jsme se ještě nedostali. A je to velmi těsný střed pole. A pokud nedosáhnete svých cílů, ocitnete se vzadu.”

Tým přivezl do Melbourne významný balíček, včetně nové podlahy a difuzoru, ačkoliv se Tsunoda po problémech v prvním tréninku musel vrátit k původní specifikaci.

„Skutečnost je taková, že v první části sezony, abychom se dostali do tohoto středu pole, se musíme pokusit udělat tlak na některé týmy, a proto přicházíme do Melbourne s velkým balíčkem.

Naší strategií je tedy jen pokračovat ve zvyšování výkonu vozu. A doufejme, že v rané fázi sezony doženeme některé z našich konkurentů. Pokud je nebudeme rozvíjet, nedoženeme je. Takže naše strategie je jasná, abychom se pokusili tuto mezeru zmenšit.”