Pérez tvrdě dře, aby napravil reputaci

Poradce Red Bullu pro motosport Helmut Marko odhalil, že Sergio Pérez na sobě tvrdě pracuje a snaží se stáhnout ztrátu na týmového kolegu Maxe Verstappena.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 23. 10 2023 — Petr Horák

Letošní sezona se Mexičanovi nevyvedla. Zatímco Max Verstappen získal v Kataru svůj třetí mistrovský titul a se soupeři si dělá, co chce, Sergio Pérez horko těžko hájí druhou celkovou pozici. Po texaském sprintu má náskok už jen 27 bodů na třetího Lewise Hamiltona. Není tedy divu, že se objevují pochybnosti o dalším Pérezově působení u Red Bullu.

Doktor Helmut Marko byl ale po sobotě v Austinu méně kritický než obvykle: “Pérez se kvalifikoval sedmý do sprintu, ale odstup půl sekundy za Verstappenem je poměrně velký.

“Ale když se podíváte na samostatné sektory, ten rozdíl je marginální. Půl desetiny tady, desetina támhle. Checo je jen musí poskládat dohromady a pak se může posunout dopředu. V budoucnu od něj můžeme očekávat lepší výkony.”

Checo na sobě sám tvrdě pracuje. Marko prozradil, že se například hodně opřel do jízd na simulátoru:

“Běžně jdete do simulátoru na jeden den jako přípravu na víkend, ale on sám požádal o tři dny. To dokazuje, že to bere vážně a chce být za každou cenu zase konkurenceschopný.”