Vítězové a poražení Grand Prix USA

Austin má za sebou relativně poklidný závod s typickým výsledkem. K další výhře v řadě se však Verstappen musel tentokrát probojovat.

Štítky: GP USA Zveřejněno 23. 10 2023 — Lukáš Štěrovský

Vítězové

Max Verstappen

Pro Nizozemce to tentokrát nebyla snadná jízda. Po startu z šestého místa musel postupně zdolat soupeře, v závěru se navíc potýkal s problémem na brzdách a výhru jen tak tak ubránil před Lewisem Hamiltonem. O něm ale až později…

Lance Stroll

Pro Aston Martin to ani zdaleka nebyl silný víkend, ale pro Strolla šlo o nejlepší závod druhé poloviny sezony. Kanadský jezdec už ve sprintu dojel před Alonsem a v závodě za ním zaostával jen o pár sekund, než se Španěl vlivem poškození podlahy propadl pořadím.

Yuki Tsunoda

Na body Japoncovi sice pomohla až diskvalifikace soupeřů, ale základem bylo, že se s vozem AlphaTauri dostal až na hranici třetí části kvalifikace.  Uznání si zaslouží rovněž za nejrychlejší kolo ze závěru závodu.

Williams

Původně skončily vozy britské stáje mimo body, nakonec je z toho ale první dvojnásobné umístění na bodech od Belgie 2021 a vůbec první body pro amerického pilota Sargeanta!

Poražení

Charles Leclerc a Lewis Hamilton

Monačan ovládl kvalifikaci, Brit se zase dostal blízko samotnému vítězství. Proč jsou tedy oba poražení? Hamilton a Leclerc byli po závodě diskvalifikování pro přílišné obroušení dřevěné desky v podlaze formule! A to pořádně zamíchalo výsledky…

George Russell

Zatímco Hamilton byl Verstappenovým nejbližším vyzyvatelem, Russell se pohyboval na zcela jiných příčkách. Šlo o zaváhání, nebo Britovi nesedí upravený mercedes?

Fernando Alonso

Už to vypadalo to na návrat Alonsa na body, navíc po startu z boxů, než mu podezření na poškození podlahy zabránilo zajet solidní výsledek v jinak hrozivém víkendu. Nebýt problému s podlahou, mohl Alonso dokonce Gaslymu sebrat šesté místo!

Oscar Piastri a Esteban Ocon

Oběti vzájemné kolize z prvního kola doplatili na nehodu tím nejhorším možným způsobem – odstoupením ze závodu. Je to škoda, protože vozy McLarenu i Alpinu měly dobrou formu.