Pérez se “probudil ze snu o zisku titulu”

Podle poradce Red Bullu pro motorsport Helmuta Marka se Sergio Perez "probudil ze svého snu o titulu mistra světa" kvůli nedávným kvalifikačním problémům ve formuli 1, které si vynutily složité propracovávání se v pořadí vzhůru během závodů.

Štítky: Helmut Marko Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 30. 07 2023 — GPF1.cz

Marko uvedl, že toto těžké období umožnilo Perezovi probudit se ze svého “snu” o titulu a toto uvědomění mu nyní umožní soustředit se na zvýšení své výkonnosti. Rakušan také znovu potvrdil ujištění šéfa týmu Red Bull Christiana Hornera, že Perezovo místo není ohroženo, dokud bude v šampionátu jezdců na druhém místě.

Marko řekl: “S Perezem máme smlouvu do konce roku 2024. V mistrovství světa je druhý. Jakou máme potřebu podnikat kroky? Nyní se probudil ze svého snu o mistrovství světa. Možná mu to pomůže, aby se znovu soustředil na podávání co nejlepších výkonů.”

Marko dodal, že Verstappen zůstává nedoceněný pro svou inteligenci a že jeho celková úroveň znamená, že “není možné”, aby ho Perez v šampionátu někdy překonal.

“Max je podceňován,” řekl Marko. “Je to výjimečný jezdec. Stačí se podívat na jeho mentální schopnosti, které stále má. Dokonce si všiml ve vysílačce, když mi zazvonil mobil! [ve druhém závodě  během 2. tréninku Velké ceny Španělska]. Má takový talent, takovou rychlost. A je v sedmém nebi, nikdo by vedle něj nevypadal dobře. Verstappen je úplně jiný metr.

“To, že se Perez musí vejít do tří desetin sekundy od Maxe, je z naší strany velkorysý výklad. Někdy to bylo více. Perez je druhý v mistrovství světa. Více pro něj není možné. V tuto chvíli to splňuje.”

Marko počítal s tím, že Perezova silná stránka nikdy nespočívala v rychlosti na jedno kolo – což zjistil během soukromého hodnocení kolem roku 2010 spolu se současným jezdcem týmu AlphaTauri Danielem Ricciardem.

O Perezovi řekl: “Podává velmi dobré výkony v závodech, dobře předjíždí. Jen ty chyby v kvalifikaci tam jsou. To byla vždy jeho slabina. I při naší juniorské kvalifikaci v Estorilu [Portugalsko] před lety byli Ricciardo a Perez tehdy velmi mladí. Simulovali jsme kvalifikační jízdy a dlouhé jízdy. Byli nejrychlejší, ale Perez tam v kvalifikaci byl prostě pomalý.”