Pérez pomohl Verstappenovi, nyní se role obrátí – Red Bull chce 2. místo

Max Verstappen by rád viděl Sergia Péreze před Charlesem Leclercem ve Velké ceně Brazílie, když Mexičan bojuje o druhé místo v mistrovství světa.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 10. 11 2022 — Jiří Košta

Verstappen přijíždí do předposledního podniku sezony 2022 F1 s titulem mistra světa, zatímco Red Bull také získal pohár konstruktérů.

Navzdory tomu je Nizozemec neméně nadšený a těší se na návrat do Sao Paola.

„Vždy je příjemné být zpátky v Brazílii, je to tu krásné a tak bohaté na kulturu. Interlagos je krátká trať a se všemi změnami převýšení a vyklenutými zatáčkami je to opravdu skvělá trať na řízení. Na trati je samozřejmě také hodně historie, kterou miluji.”

Tradiční rozpis vypadá pro tento víkend trochu jinak, třetí a poslední závod ve sprintu roku 2022 se jede v sobotu.

To znamená, že jezdci a týmy mají v pátek jeden trénink, po kterém následuje tradiční kvalifikační hodina, která rozhodne o startovním roštu pro sprint.

V sobotu ráno je další šance zatrénovat si, než se později uskuteční sprint. Výsledek určuje startovní rošt nedělního hlavního závodu.

Verstappen uznává, že méně času na přípravu může představovat problém.

„Závod ve Sprintu, který je nastaven na tento víkend, znamená, že máme jen krátké tréninkové okno, takže to vždy trochu ztíží situaci, abychom zajistili, že auto je perfektní a že jsme auto dobře nastavili s omezeným časem,” vysvětlil.

Dvojnásobný šampion doufá, že jeho týmový kolega Pérez může dále zvýšit vyhlídky na druhé místo v mistrovství světa.

„Jako tým chceme v šampionátu skončit na prvním a druhém místě, takže je důležité, abychom zajistili, že Checo zůstane před Charlesem,” řekl 25letý závodník.

Volkswagen představil koncept ID. XTREME