Bernie Ecclestone promluvil o svém sesazení

Bernie Ecclestone poprvé od svého sesazení z vedení F1 otevřeně a obsáhle o celé situaci promluvil. Jaký je jeho názor na tuto kauzu a co očekává od nového majitele královny motorsportu, společnosti Liberty Media?

Štítky: Bernie Ecclestone Zveřejněno 20. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

Ecclestonovi po převzetí vedení F1 společností Liberty Media zůstal čestný titul, nicméně Brit prohlásil, že o něj zájem nemá a vlastně ani neví, k čemu by mu byl. „Nemůžu dělat nic,“ popisuje Brit svoji současnou čestnou funkci. „Vedení nařídilo, aby se mnou nikdo nemluvil. Chtějí se kompletně zbavit Bernieho éry.

Pořád říkají to samé, což mi má udělat radost, ale tak to není. ‚Odvedl skvělou práci, ale musíme se posunout dál‘. Možná ale mají pravdu,“ zamýšlí se nyní již bývalý vládce královny motorsportu. Ten byl svým sesazením řádně překvapen.

F1teaser3

„Byl jsem naštvaný, když mě požádali, abych odstoupil? Ne. Díval jsem se na to způsobem, že když si někdo koupí vůz, chce ho i řídit. Byl jsem trochu zklamaný, protože předtím, než došlo k odkoupení, se mě zeptali, jestli bych i potom zůstal tři roky. Řekl jsem ano, pokud budu zdravý a kompetentní.

Takže jsem byl překvapen, když jsem po dokončení dohody ohledně odkoupení byl požádán, abych odstoupil, protože Chase (Carey, pozn. red.) chce být výkonným šéfem. Řekl mi to z očí do očí,“ popisuje Ecclestone svůj konec v řídící sféře F1.

Jaký byl Brit podle sebe šéfem? „Já jsem se snažil jakožto výkonný ředitel řídit byznys tak, aby akcionáři profitovali. Vím, že předchozí majitel CVC chtěl společnost prodat. Dělat jsem všechno pro to, aby firma měla dobré zisky a mohla se prodat. Nechali mě dělat věci tak, jak jsem já myslel, že by se dělat měly.

Sedm nejbizarnějších nápadů Bernieho Ecclestona jak zatraktivnit F1

Strašně závidím Chaseovi, protože je v nádherné pozici s možností udělat spoustu věcí, které jsem chtěl udělat, ale už nemůžu,“ lituje Ecclestone. Ten si nicméně není jistý, zda způsob, jakým nové vedení chce formuli 1 uchopit, bude správný.

„Dívám se na to jinak než většina lidí. Všichni chtějí do restaurace, kde nelze jen tak dostat místo. Takže jsem byl velmi striktní v tom, kdo může a nemůže do padoku. Filozofie Liberty Medie je otevřenější. Mají americkou kulturu. V Americe může každý do zázemí a prostoru boxů, dokonce si sednout do monopostů.

Ve formuli 1 jsme řídili pětihvězdičkovou restauraci, ne stánek s hamburgery. Ale možná teď bude kuchyně dostupnější a třeba i lépe chutnat,“ dodává Bernie Ecclestone.

Diskuse k článku

Napsat komentář