Mercedes dá svým zákazníkům nejnovější motor již pro Melbourne

Mercedes potvrdil, že jak jeho tovární tým, tak všechny zákaznické stáje dostanou už pro úvodní závod sezony 2017, Velkou cenu Austrálie, nejnovější verzi jeho pohonné jednotky. Podle některých zdrojů nad jejím nasazením visely otazníky kvůli obavám o spolehlivost. Lewis Hamilton a Valtteri Bottas dostali během druhého týdne předsezonních testů v Barceloně k dispozici upravenou pohonnou…

Štítky: Mercedes Pohonné jednotky Zveřejněno 20. 03 2017 — Pavel Fabry

Mercedes potvrdil, že jak jeho tovární tým, tak všechny zákaznické stáje dostanou už pro úvodní závod sezony 2017, Velkou cenu Austrálie, nejnovější verzi jeho pohonné jednotky. Podle některých zdrojů nad jejím nasazením visely otazníky kvůli obavám o spolehlivost.

Lewis Hamilton a Valtteri Bottas dostali během druhého týdne předsezonních testů v Barceloně k dispozici upravenou pohonnou jednotku, aby ji otestovali. Vyrojily se však spekulace o tom, že Mercedes na motoru zaznamenal problém v oblasti klikové hřídele, kvůli kterému bylo zvažováno odložení nasazení nové jednotky. Takové spekulace však byly zdrojem z Mercedesu vyvráceny. Drobné potíže se sice skutečně objevily, německé značce se je však podařilo snadno vyřešit.

Otazník však stále visí nad výkonem nového motoru. Má se za to, že Mercedes úpravami pohonné jednotky přes zimu našel dalších 70 koní, ty však byly zatím pouze naměřeny na testovací stolici. V testech na katalánském okruhu prý Mercedes používal konzervativnější mapu, se kterou motor plného výkonu nedosahuje. Tým však mohl ověřit některé experimentální komponenty, jejichž nasazení zatím plánováno není.

Změnu v tomto ohledu přináší také technická pravidla, pro letošní sezonu totiž přestal platit systém vývojových žetonů omezující počet dílů, které výrobce pohonné jednotky smí během sezony upravit. To dává dodavatelům více prostoru, neboť komponenty, kterými si zatím nejsou jistí, mohou bez omezení nasadit do akce až v pozdějších fázích sezony.

Zdá se, že z předsezonních testů coby nejsilnější tým vyšlo Ferrari. Pokud však Mercedes jezdil pouze s konzervativní mapou motoru a navíc chystá další vylepšení pohonné jednotky, mohla by už v Melbourne situace vypadat jinak. Stejně tak by se mohlo stát, že se rozložení sil změní postupně, až po několika odjetých velkých cenách.

Čtěte dále: Ohlédnutí do historie: Když vyhrávali pánové v letech

Diskuse k článku

Napsat komentář