Bývalý šéf F1 Ecclestone je vinen z daňových podvodů

Bernie Ecclestone, bývalý šéf Formule 1, přiznal podvod poté, co neprozradil více než 400 milionů liber uložených ve fondech v Singapuru.

Štítky: Bernie Ecclestone Finance Zveřejněno 12. 10 2023 — GPF1.cz

Dvaadevadesátiletý miliardář zatajil fond, když se ho daňové úřady dotazovaly na jeho zahraniční majetek.

Ecclestone souhlasil s mimosoudní dohodou o zaplacení 653 milionů liber britským finančním úřadům, jak soud informoval. Původně měl být souzen příští měsíc, poté co původně trval na nevinně. Konkrétní verdikt bude znám později.

Ecclestone dorazil na Southwark Crown Court se svou manželkou Fabianou a soudci pouze řekl: “Přiznávám vinu,” a potvrdil základní údaje. Byl obviněn po daňovém vyšetřování, které uvedlo, že vyšetřování bylo “komplexní a celosvětové”. Obžaloba tvrdí, že pouze jednou informoval daňové úřady o “jediném fondu”, který byl založen jménem jeho dcery. Podle obžaloby řekl úřadům, že “není zakladatelem ani příjemcem žádného fondu ve Velké Británii ani v zahraničí”.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

Ale Ecclestone byl obviněn, když vyšetřovatelé objevili důkazy, že naopak z nějaké struktury fondů těží. Mluvčí soudu Richard Wright po Ecclestoneově přiznání viny uvedl, že obžalovaný vědomě poskytl “nepravdivou nebo zavádějící” odpověď úřadům, když jim řekl, že nemá žádné další fondy mimo Velkou Británii.

“K 7. červenci 2015 pan Ecclestone pravdu o situaci údajně nevěděl, takže nemohl odpovědět na otázku. Pan Ecclestone nebyl zcela transparentní ohledně struktury vlastnictví účtů, na které bylo dotazováno. Proto údajně nevěděl, zda byl povinen platit daně, úroky nebo sankce v souvislosti s částkami, které procházely účty.

Pan Ecclestone uznává, že bylo chybné na otázky odpovídat tak, jak odpověděl, protože se tak snažil zajistit, aby finanční úřady nadále nevyšetřovaly jeho záležitosti.

Nyní uznává, že některé daně jsou dlužny v souvislosti s těmito záležitostmi.”