Oficiální stream závodů formule 1 za necelých 200 Kč měsíčně?

Podle zatím nepotvrzených zpráv si už Liberty Media nechalo vypracovat analýzu možností streamování závodů na internetu. V modelovém příkladu pracuje s cenou předplatného za tuto službu v přepočtu necelých 200 Kč měsíčně.

Štítky: Liberty Media Zveřejněno 13. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Není tomu tak dávno, co komerční šéf F1 Sean Bratches prohlásil, že Liberty Media se připravuje na streamování závodů na internetu. Fanouškům by navíc měly být dostupné i další prvky jako onboard kamery či údaje z telemetrie. Teď se ohledně tohoto plánovaného kroku objevilo více detailů.

Liberty Media si už totiž nechalo vypracovat analýzu celého projektu streamování. Z ní vyšlo najevo, že by se jednalo o službu, která není krátkodobě jistojistě finančně výhodná (pro vedení F1), ale je nezbytná z dlouhodobého hlediska.

Modelový příklad ukázal, že službu by si letos předplatilo 104 000 fanoušků, a to za měsíční cenu 6 liber; což je v přepočtu maximálně 200 korun. Podobně „drahý“ je například videopass šampionátu MotoGP. V takovém případě by finanční návratnost pro Liberty Media činila asi 5,4 milionů liber.

Podle analýzy by trvalo sedm let, než by F1 získala milion předplatitelů. To je pomalejší růst, než co Liberty Media očekává, na druhou stranu by snaha vedení šampionátu o zlepšení digitálního obsahu formule 1 mohla stát za rychlejším nalákáním většího množství příznivců.

Letos máme čekat výrazně odlišné televizní přenosy

Diskuse k článku

Napsat komentář