Příjmy F1 meziročně vzrostly o 45 %

Formule 1 vykázala do konce prvního čtvrtletí roku 2024 45% nárůst celkových příjmů oproti stejnému období roku 2023.

Štítky: Finance FOM Liberty Media Zveřejněno 9. 05 2024 — GPF1.cz

Z výsledků, které společnost Liberty Media zveřejnila před konferencí s investory za první čtvrtletí, vyplývá, že za tříměsíční období od ledna do března činily příjmy F1 553 milionů dolarů, což je o 381 milionů dolarů více než za stejné období před 12 měsíci.

Příjmy F1 pocházejí ze tří hlavních oblastí: poplatků za hostování závodů, televizních a mediálních práv a sponzoringu, přičemž všechny tyto oblasti zaznamenaly vyšší nárůst částečně díky tomu, že v prvním čtvrtletí roku 2024 se konaly tři závody oproti dvěma v roce 2023, kdy se v březnu uskutečnily Grand Prix Bahrajnu, Saúdské Arábie a Austrálie.

PODCAST Z MIAMI: KOLO NA KOLO

V důsledku dodatečně vybraných poplatků za pořádání závodů vykázala F1 vyšší, smluvně zajištěné, mediální poplatky a také pokračující růst a rozšiřování předplatného televizní služby F1 TV.

Příjmy vzrostly také díky prodeji nových vozů Formule 2 a vyšším příjmům z hospitality a VIP zážitků. Příjmy ovlivnil také pronájem areálu pro Velkou cenu Las Vegas.

Platby týmům se vyšplhaly na 163 milionů dolarů ze 112 milionů dolarů – nárůst o 46 % „v důsledku poměrného uznání plateb za celou závodní sezónu s jedním konaným závodem navíc, jakož i očekávání zvýšených plateb týmům za celý rok“.

Provozní příjmy vzrostly z 35 milionů dolarů v prvním čtvrtletí roku 2023 na 136 milionů dolarů v prvním čtvrtletí roku 2024, což představuje nárůst o 289 %.

Konference o prezentaci výsledků se zúčastnili jak šéf Liberty Media Greg Maffei, tak generální ředitel a prezident F1 Stefano Domenicali, který se stal předmětem kritiky kvůli zablokování požadavku Andrettiho na vstup do F1 ze strany mocného předsedy amerického výboru pro soudnictví Sněmovny reprezentantů Jima Jordana. Na odpovědi na otázky poslance Jordana má F1 čas do 21. května. K finančním údajům Domenicali uvedl:

„Sezóna 2024 je v plném proudu, včetně našeho návratu do Číny poprvé od roku 2019 a našeho třetího ročníku v Miami, kde se konala další neuvěřitelná událost demonstrující rostoucí sílu F1 v USA. Zaznamenáváme pokračující dynamiku jak ve finančních výsledcích, tak v posilování naší fanouškovské základny, a to i díky rozšiřování našich metod zapojování fanoušků.

Již jsme oznámili náš kalendář 24 závodů pro rok 2025, který bude přelomovým rokem a bude se konat u příležitosti 75. výročí mistrovství světa FIA Formule 1.

Nedávno jsme zveřejnili naši vůbec první zprávu o dopadu na životní prostředí a jsme hrdí na to, že můžeme zdůraznit, že jsme na dobré cestě k dosažení našeho karbonově neutrálního cíle do roku 2030 a nadále upřednostňujeme naše úsilí o rozmanitost a inkluzi prostřednictvím programů, jako je F1 Academy Discover Your Drive, STEM, Challenge Days a další.“