Renault se Red Bullu ani McLarenu hned jen tak nevyrovná

Šéf programu Renaultu pro F1 Cyril Abiteboul přiznal, že od letošní sezony a své stáje neočekává vyrovnání se zákaznickým týmům – tedy Red Bullu a McLarenu. Francouzi by však na své soupeře rádi měli co nejmenší ztrátu.

Štítky: Cyril Abiteboul Renault Zveřejněno 13. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Přestože se Renault od svého posledního vstupu do královny motorsportu zlepšuje, stále výrazně zaostává za Red Bullem, kterému dodává své motory. Vloni činila jeho ztráta více než 300 bodů. Francouzský tým skončil šestý v Poháru konstruktérů a celkem pětkrát skončil na stejné příčce i v závodech. Zdá se, že v dohledné době se situace nezlepší.

„Víme, že na Red Bull výrazně ztrácíme v oblasti šasi, aerodynamiky i mechaniky,“ přiznal šéf Renaultu Cyril Abiteboul. „Velmi dobře Red Bull známe a je pro nás fantastickým měřítkem. Myslím, že mají jedno z nejlepších šasi, pokud ne vůbec to nejlepší – uvidíme, s čím letos přijdou.“

Renault by však letos mohl být poražen i McLarenem, kterému taktéž bude dodávat pohonné jednotky. „Je to pro nás trochu neznámá, protože mají odlišné šasi, motor, jezdce, takže je to těžké srovnávat. Bude to zajímavé. Podle mého bychom se mu organizačně měli letos vyrovnat,“ řekl Abiteboul.

„McLaren je ale velmi stabilní a dobře strukturovanou organizací. My pořád pracujeme, rosteme z hlediska budování vlastního týmu. Myslím, že výkonnostně se nebudeme moci Red Bullu a McLarenu vyrovnat před rokem 2019. I tak bych ale mezi námi letos rád viděl jen malý rozdíl,“ sdělil ještě šéf Renaultu. Rovněž slíbil, že stáj na prezentaci nového vozu představí i své letošní cíle.

Diskuse k článku

Napsat komentář