Očima závodnice: Kontakt mezi Leclercem a Verstappenem

Souboj mezi Leclercem a Verstappenem nám opět shrnula i samotná závodnice Gabriela Jílková.

6 Štítky: Charles Leclerc Gabriela Jílková Max Verstappen Zveřejněno 1. 07 2019 — Jiří Košta

Automobilová závodnice Gabriela Jílková/#QuickGabi  již tradičně zhodnocuje to nejzajímavější z uplynulého závodu. Takže ani tentokrát tomu není jinak. Souboj Leclerca s Verstappenem o první příčku GP Rakouska byl zkrátka skvost, i když byl lehce kontroverzní.

„Verstappen se v kole před incidentem rozhodl Leclercovi místo nechat, ale není to povinností. Jezdec vlastně nemá důvod nechávat na vnější straně prostor, když je ve své stopě,“ říká Jílková.

Souboj se vyšetřoval, ale penalizace nakonec udělená nebyla. Ve hře byl například pětivteřinový trest jako v případě Vettela s Hamiltonem.

„Takže si pravděpodobně Charles myslel, že mu Max nechá stejně místa i v kole následujícím, to se nestalo. Jezdci se střetli a Charles vyjel mimo trať. Byl to zkrátka závodní incident.“

Diskuse k článku

6 komentářů: “Očima závodnice: Kontakt mezi Leclercem a Verstappenem”

 1. Machus napsal:

  Louis65: nevím z čeho vycházíte že něco Leclerc musel vědět a že někdo musí něco předvídat. Jedete do zatáčky, brzdíte v poslední možnou chvíli a pochybuju že jsou jezdci jasnovidci aby věděli co kdo udělá. Verstapen nebyl dlouhý protože nedobrzdil, byl dlouhý protože chtěl být dlouhý a nechtěl aby se stalo to co v předchozím kole. Pro Leclecrka už v tu chvíli bylo pozdě, leda by tam hodil zpátečku aby se pak dostal zpět na apex.

  Proč vůbec reaguji na tento článek je proto, že je v něm řečeno, že si držel svoji stopu. To podle mě není pravda, kdyby držel stejnou stopu na vnitřku tak projede apexem, on však pokračoval a přejel do vnější stopy. Tím si zabral pro sebe obě stopy a nedal soupeři prostor.
  Je to podle mě na hranici pravidel, kdyby takhle předjížděli všichni, tak je předjíždění snadné ale je to fér?

  Jinak jako klobouk dolů za výkon Verstapena, dokonce jsem mu v závodě držel palce ale tento manévr se mi nelíbil.

 2. Machus napsal:

  jo tak pozor, jede Verstapen a bude předjíždět, všichni se mu kliďte z cesty a necpěte se nikam, nejlepší když opustíte trať protože jinou možnost vám Verstapen nedá. Jako fakt? LOL

 3. Machus napsal:

  Verstapen ale neměl problém s dobržděním 🙂

 4. Louis65 napsal:

  Kdyby tam Clerk nebyl, tak by jel stejne. Proste vykrouzil zatacku s nejvetsim polomerem, ale v mezich trate, aby se nemusel bat, ze dostane smyk. Clerk to musel vedet, tak se tam nemel cpat a naopak se ho mel snazit podjet jinym najetim do zatacky a necekat co udela Verstapen nebo komisari.

 5. vocho67 napsal:

  Vyzrálý pilot předpokládá, že podobně předjíždějící závodník jako Max, to nemusí dobrzdit (velká pravděpodobnost). Když to vidím, tak se tam necpu a pokusím se ho podjet.
  Leclerk mohl dopadnout podstatně hůř (včetně Verstapena)

 6. Machus napsal:

  A co říkáte na to, že Verstapen čekal se zatočením do zatáčky, aby se dostal co nejdál na vnějšek a tím tak Leclerka vytlačil? Jeho stopa byla přes apex a tomu se zdaleka vyhnul 🙂

Napsat komentář