Kvůli přehřívání motoru jsme nemohli jet naplno, shodují se v Mercedesu

Pro Lewise Hamiltona i Valtteriho Bottase byla Grand Prix Rakouska jen bojem o přežití. Stříbrné šípy totiž v důsledku vysokých teplot trpěly přehříváním pohonné jednotky.

Štítky: GP Rakouska Mercedes Zveřejněno 1. 07 2019 — Pavel Turek

„Už před startem jsme věděli, že máme problémy,“ přiznává Lewis Hamiltona, který do cíle nakonec i kvůli nutné výměně poškozeného předního křídla při zastávce v boxech dorazil až jako pátý. „Vozy Ferrari a Red Bullu mohly jet všude naplno, my ne. Když musíte pouštět plyn už 400 nebo 600 metrů před zatáčkou…

Už roky se v Rakousku potýkáme s problémy. Nerozumím tomu, proč se zvlášť nepřipravujeme na tenhle závod, ale máme pokaždé potíže s teplotami. V neděli to bylo zdaleka nejhorší,“ tvrdí Brit.

S tím souhlasí i Bottas, který obsadil poslední příčku na stupních vítězů. „Bylo to obtížné. Hodně jsme trpěli přehříváním pohonné jednotky; abychom snížili její teplotu, museli jsme brzo pouštět plyn. Bylo těžké takto řídit, proto jsem nemohl pořádně útočit ani se bránit.

Byla to jen hra o přežití. V tomto ohledu mám tedy radost, že jsem na stupních vítězů, ale samozřejmě se musíme z víkendu poučit. Neměli jsme žádnou šanci bojovat o vítězství,“ říká Fin.

Diskuse k článku

Napsat komentář