Mercedes se snaží do Williamsu dostat Pascala Wehrleina

Hned čtyři piloti spolu bojují o volné místo po boku Lance Strolla u týmu Williamsu pro sezonu 2018. Tvrdí to šéf Mercedesu Toto Wolff.

Štítky: Pascal Wehrlein Williams Zveřejněno 2. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Wehrlein spolu s Estebanem Oconem (Force India) spadá do juniorského programu Mercedesu. Na rozdíl od Ocona ale německý pilot může pro příští rok snadno přijít o sedačku. Ze Sauberu, jeho současného působiště, se totiž má stát juniorka Ferrari, které chce za volant dosadit své mladé talenty – Charlese Leclerca a Antonia Giovinazziho.

Šampion DTM Wehrlein se tak musí poohlížet jinde, přičemž mimo formuli 1 se mu nechce (spekulovalo se o návratu do DTM nebo přestupu do formule E). Šance by mohla být u Williamsu, kde je ale problémem hlavní sponzor Martini. Tento gigant na poli alkoholu má totiž ve smlouvě podmínku, podle které musí být z druhému pilotovi po boku Lance Strolla alespoň 25 let. Wehrleinovi tak chybí tři roky.

Navíc o místo u Williamsu, kterému dodává motory Mercedes, vyjma Felipeho Massy bojují také Robert Kubica a Paul di Resta. „Myslím, že v současnosti hovoří se čtyřmi piloty,“ prohlásil šéf Mercedesu Toto Wolff. „Jde o Roberta Kubicu, Paula di Restu, Pascala a Felipeho Massu. Mohli bychom zveřejnit náš názor na to, kdo by v týmu měl jezdit, ale neuděláme to,“ tvrdí Wolff.

„Závodní tým činí vlastní rozhodnutí ve svém nejlepším zájmu a snaze získat nejlepšího pilota. Nechci se dostat do situace, kdy to bude vypadat, že někoho jako velký bratr kompromituji,“ říká dále šéf Mercedesu.

Ten by přesto obecně přál závodní sedačku pro příští rok Paulu di Restovi. „V Maďarsku řídil výjimečně, zasloužil by si to. Jeho kariéra ve formuli 1 není dokončená. Viděl jsem ho závodit v DTM a byl bych rád, kdyby dostal šanci.“

Diskuse k článku

Napsat komentář